Kitap sevgisiyle damga vurdu

0
80

Balıkesir’de görevde üç yılı geride bırakan Vali Ersin Yazıcı, kente gelir gelmez başlattığı BENGİ projesi ile binlerce öğrenci ve Balıkesirliye kitap sevgisini aşıladı. Okul okul, ilçe ilçe dolaşarak öğrencilere kitapları ve hayatı anlatan Vali Yazıcı, öğretmenlere de adam gibi adam yetiştirmenin önemini anlattı. Yazıcı, Balıkesir’den ayrıldığında BENGİ ve kitap sevgisi ile anılacak.

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi kapsamında üç yıl boyunca kentte binlerce öğrenci ve öğretmenle bir araya geldi. Projede öğrencilere hayatı ve gerçekleri anlatan Yazıcı, kitap okumanın  önemine dikkat çekerek, öğretmenlerden adam gibi adam yetiştirmelerini istiyor.

KİTAP OKUMA SAATLERİ YAPTI

Her ilçede okullarda öğrenci ve öğretmenlerle buluşan Vali Ersin Yazıcı, öğrencilerle birlikte kitap okuma saatlerine katıldı.

Öğrencilerle sohbet eden Yazıcı, çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına; günlük hayatından valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlatıp, en iyi dostlarının kitaplar olmasını istedi.

“KİTAP, EN İYİ DOST”

Dostluk üzerine öğrencilerin görüşlerini alan Esrin Yazıcı, “Kitap, en iyi dost ve en sağlıklı arkadaştır. Kitaplar bizi hiç bir zaman yalnız bırakmaz ihtiyaç duyduğumuz her an yanımızda olurlar. Kitap okumak boş zaman işi değildir. Boş zamanlarda değil, okumak için zaman ayırarak o zamanlarda kitap okumalıyız” dedi.

VATANDAŞIN İÇİNDE OLDU

Görev süresi boyunca mahalle mahalle, köy köy dolaşan ve vatandaşların dertlerini, isteklerini bizzat yerinde dinleyen Vali Ersin Yazıcı, bir araya geldiği vatandaşlardan da büyük destek aldı.  Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here