Kızılay sizi bekliyor

0
93

Türk Kızılay Ramazan ayında da Kan Bağışı faaliyetlerini hız kesmeden sürdürüyor. Türk Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlık Bakanlığından aldığı yetkiyle Kan Hizmetleri alanında; tıp bilimi ve teknoloji alanında kaydedilen yenilikler ışığında insan sağlığının korunması hususunda başarılı faaliyetlerini sürdürüyor.

Toplumun ihtiyacı olan kanı, çağın gerektirdiği teknolojik olanakları kullanarak; nitelikli, güvenli ve uluslararası standartlarda toplamak, gerektiğinde en güvenli koşullarda dağıtımını sağlamak yönünde faaliyetlerini sürdüren Kızılay bugün, ülkemizin kan ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamaktadır. 2018 yılında 2 milyon 571 bin 482 ünite kan bağışı alan Kızılay, 2019 yılında ise 2 milyon 705 bin 500 ünite kan bağışı almayı hedefliyor.

KAN ALMA BİRİMİ İFTARDAN SONRA DA ÇALIŞACAK

Kızılay kanın kaynağının yalnızca insan olması ve bağış dışında bir temin yönteminin bulunmamasına bağlı olarak söz konusu faaliyetlerin sürekliliği hususunda; gönüllü ve sürekli kan bağışı anlayışını, toplumun her kesimine yaymak amacıyla eğitsel ve uygulamaya dönük faaliyetlere büyük önem veriyor.

Bu amaçla Çarşıda bulunan Balıkesir Kızılay Kan Alma Birimi hafta içi saat 10:30-00:30 arasında hizmet verecek. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here