Kocaavşar Mesire Alanı yenileniyor

0
63

Karesi Belediyesi, Kocaavşar Mesire alanında yenileme çalışmalarına başladı. Çalışmaları inceleyen Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Çalışmalar tamamlandığında hemşehrilerimizin rahat nefes alabilecekleri ve kaliteli vakit geçirebilecekleri bir alanı kentimize kazandırmış olacağız” dedi.

Balıkesir merkez ilçelerinde yaşayanlar tarafından Değirmenboğazı Mesire alanından sonra en çok tercih edilen Kocaavşar Mesire alanının yenileme çalışmaları başladı.

Yaklaşık 230 dönüm alanda yapılacak çalışmalar ile Kocaavşar Mesire alanı iki hafta içinde yeni yüzüne kavuşacak. Alanda incelemelerde bulunan ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, mesire alanını şehre yakışır bir hale getirmek istediklerini söyledi.

230 DÖNÜMLÜK ALAN BAŞTAN SONA YENİLENİYOR

Kocaavşar piknik alanının 230 dönümlük geniş bir alanı kapladığını söyleyen Orkan, burayı vatandaşların yoğun olarak kullandıklarını belirtti. Alanı daha sağlıklı ve huzurlu bir hale getirmek istediklerini ifade eden Orkan, “Burasıyla ilgili bir projelendirme yaptık. Kocavşar’a yakışır bir piknik alanı olsun istiyoruz. Bunu yaparken de 30 tane mevcut piknik masalarının yanında, 50 adet daha beton piknik masası siparişi verdik. Onun haricinde bizim kendi kültürümüzde yer alan mangalla ilgili de barbekü siparişleri verdik. Vatandaşlarımızın burada güzel ve rahat bir şekilde, doğa içinde zaman geçirmesi için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Biz bu çalışmayı yaparken Karesi’de yaşayan vatandaşlarımızın iyi, güzel, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde piknik yapabilmesi için çimlerin biçilmesi, temizlenmesi çalışmalarına da başladık” dedi.

7’DEN 70’E HUZURLU PİKNİK

Pandemi dönemi nedeniyle insanların hava alabilecekleri alanlara ihtiyaç duyduklarını belirten Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Tuvaletlerimiz hoş bir görüntü vermiyordu, onlarında yenilemesine başladık. En azından bu hafta sonuna kadar toparlamaya çalışacağız. Burada güzel bir alan oluşturmayı düşünüyoruz. Çocuklarımız bizler için çok önemli. Çocuklarımızla ilgili de çocuk oyun alanlarındaki araç ve malzemelerin zamanının doldurduğunu gördük. Elimizdeki oyun gruplarından da buraya getiriyoruz. Çocuklarımıza da sağlıklı ve yeni çocuk alanları yapıyoruz. Buraya geldiklerinde 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın huzurlu ve sağlıklı bir şekilde pikniklerini yapmalarını istiyoruz. Pandemi döneminde pikniğe insanlarımızın ihtiyacı oldu. Bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

KARESİ YENİ SOSYAL ALANLAR KAZANIYOR

Karesi Belediyesi olarak vatandaşların zamanlarını geçirebilecekleri yeni soysal ve kültürel alanlarda inşa ettiklerini vurgulayan Orkan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Pandemi döneminde yapımına başladığımız Toygar, Maltepe ve Paşaalanı Mahalleleri içinde yer alan Millet Bahçemizi hızla tamamlıyoruz. Orası bitme aşamasına geldiği halde vatandaşlarımız kullanmaya başladı. Adnan Menderes ve Kuvayi Milliye Mahallelerimizin bulunduğu bölgede de Atatürk Evi yapıyoruz. Atatürk Evi’nin de yaklaşık 8 dönüm peyzaj alanı var. Burada insanlarımız yürüyüş yaparak, oturabilecekleri bir alana kavuşacak. Vatandaşlarımızın artık evlerden sıkıldığı bir dönemden sonra onlara rahat ve güzel zaman geçirmelerini sağlayacak alanlar yaratıyoruz.”

BÜYÜKPINAR, YAYLACIK VE TATLIPINAR YOLLARI YAPILIYOR

Kırsal Mahalle yollarında sıkıntılar olduğunu ve bu sıkıntıları gidermek için çalışmalarda yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Orkan, “Önceki günde Mutlu Aydemir vekilimiz ile birlikte köylerimizi gezdik. Gezdiğimiz köylerde Büyükpınar, Yaylacık ve Tatlıpınar bölgesindeki ana yolda bazı sorunlarımız vardı. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte orada bir çalışma yapıyoruz. Altyapısını biz yapıp, asfaltını Büyükşehirmizin yapacağı bir çalışmaya başladık. Büyükpınar’dan itibaren de merkeze doğru gelecek bu yolumuz. Onu yaptığımız zamanda o yolla ilgili sorunumuzu halletmiş olacağız. Mutlu vekilimize de bizlere destek olarak yaptığı çalışmalardan ötürü teşekkür ediyoruz” dedi.

Orkan, Kocaavşar Mesire alanında çalışan belediye işçilerine kolaylıklar dilerken, alanda bulunan vatandaşlarla da sohbet etti. Vatandaşlar yapılan çalışmalar nedeniyle Orkan’a teşekkür etti. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here