Kongrelerden iktidara taşıyacak kadrolar çıkacak 

0
140

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, “Kongrelerden bizi iktidara taşıyacak kadrolar ile çıkacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 37. Olağan Kurultayı için ilçe kongresi delege seçimleri ile ilçe ve il kongresi takvimi açıklandı. Takvim doğrultusunda 8 Kasım ilçe kongresi delege seçimleri, 14 Aralık ilçe kongreleri, 3 Şubat il kongrelerinin başlangıcı olarak belirlendi. İl kongrelerinin bitişi ile birlikte Olağan Kurultay tarihi  Parti Meclisi tarafından belirlenecek.

“MÜCADELE UZLAŞI ZEMİNİNDE OLMALI”

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, kongre takvimi ile ilgili açıklamalarda bulunurken, adayların mücadelelerini uzlaşı zemininde götürmesini istedi.

Bu süreci demokratik bir çizgide yürütmek istediklerini belirten Sarı şunları söyledi: “Açıklanan bu takvim doğrultusunda ilçelerimizde ve ilimizde kongre süreci ile ilgili hazırlık çalışmalarımız başlamış bulunmaktadır. Kongreler sürecimizde adaylarımızın mücadelelerini  mümkün olduğunca uzlaşı zemininde götürmesini istiyoruz. İlçe ve il kongrelerimizi ülkemizin içinde bulunduğu süreç göz önünde bulundurarak, iktidar yürüyüşümüze zarar vermeyecek şekilde demokratik bir çizgide yürüteceğiz.

Amacımız partimizi en kısa zamanda iktidar yapmaktır. Bunun için göreve talip olan yönetici adaylarımız ile uyumlu bir seçim süreci geçirmek istiyoruz. Bizler biliyoruz ki; Cumhuriyeti kuran ve koruyan partimizin üzerinde, hiç olmadığı kadar büyük bir sorumluluk var, bu sorumluluğa yakışır bir şekilde kongrelerimiz tamamlayacağız. Kongrelerimizden bizi iktidara taşıyacak kadrolar ile çıkacağız. Yapacak daha çok işimiz var, bunu birlikte başarabiliriz.” Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here