Konser dostluğu

0
58

Balıkesir siyasetinde uzun yıllardır görülmeyen ezeli rakipler arasındaki dostluk önceki akşam Türk Müziği Korosu’nun konserinde yaşandı. ‘Millet İttifakı’nın Karesi Belediye Başkan adayı Levent Tellioğlu ‘Gönül Penceresinden’ adlı şarkıyı söyledi. Tellioğlu’nun konsere davet ettiği ‘Cumhur İttifakı’ Karesi Belediye Başkan adayı  Dinçer Orkan da rakibini önce alkışladı sonra sahnede tebrik etti.

Balıkesir Türk Müziği Korosu sezonun üçüncü konserini verdi. Salih Tozan Kültür Merkezi’ndeki konserde ‘Millet İttifakı’nın Karesi Belediye Başkan adayı Levent Tellioğlu da sahne aldı, rakibi ‘Cumhur İttifakı’ Karesi Belediye Başkan adayı Dinçer Orkan ise Tellioğlu’nun performansını alkışlayarak siyasette özlenen bir dostluğa imza attı.

‘Millet İttifakı’ Karesi Belediye Başkan adayı Levent Tellioğlu, Balıkesir Türk Müziği Korosu’nun konserinin ikinci bölümünde sözleri Şemsi Belli’ye, müziği Muzaffer İlkar’a ait ‘Gönül Penceresinden’ adlı şarkıyı seslendirdi.

Balıkesir Musiki Derneği’nin sunduğu Balıkesir Türk Müziği Korosu 3. sezon konseri büyük bir katılım ile gerçekleşti. Balıkesir Belediyesi Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezindeki konserde Balıkesir Türk Müziği Korosu sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Sanat müziği ziyafetinin sunulduğu gecede koroyu yöneten ünlü şef ve bestekar Sıtkı Sahil davetlilerin ilgisine teşekkür etti.

Konseri Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Cumhur İttifakının Karesi Belediye Başkan adayı Dinçer Orkan, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın ve Millet İttifakının Altıeylül Belediye Başkan adayı Esin Balıbek de izledi.

TELLİOĞLU: KÜLTÜR VE SANATSAL ANLAMDA KATKI SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Konser öncesi bir konuşma yapan Balıkesir Musiki Derneği Başkanı işadamı ve Millet İttifakı Karesi Belediye Başkan adayı Levent Tellioğlu, “Balıkesir Musiki Derneği olarak şehrimize kültür anlamında ve sanatsal anlamda katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Tellioğlu, “Bizleri hiçbir konserimizde yalnız bırakmayan değerli sanatseverler sezonun 3.konserine hepiniz hoş geldiniz. Balıkesir Musiki Derneği olarak şehrimize kültür anlamında ve sanatsal anlamda ne katkıda bulunabiliriz. Onun projelerini yapıyoruz. Elimizden geldiğince şehrimize katkı sağlayamaya çalışıyoruz. Eğer bu konserin sonunda sizleri evinize tebessümle gönderebilirsek ne mutlu bizlere diyoruz” diye konuştu.

RAKİBİNİ DİNLEYİP TEBRİK ETTİ

31 Mart seçimlerinde yarışacağı rakibi Tellioğlu’nun davetlisi olarak konsere gelen Cumhur İttifakı Karesi Belediye Başkan adayı Dinçer Orkan, şarkı söyleyen Tellioğlu’nu önce alkışladı daha sonra sahneye çıkarak tebrik etti. İki rakip arasında yaşanan dostluk ve nezaket tavırları Balıkesir siyasetinde uzun zamandır görülmeyen siyasi centilmenliğe de katkı sağladı. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here