DOLAR 31,0533 % 0.14
EURO 33,6680 % -0.08
STERLIN 39,3898 % -0.06
FRANG 35,1998 % -0.05
ALTIN 2.031,04 % 0,70
BITCOIN 1.610.481 -0.943
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

Doğru Zaman

Doğru Zaman

Amerikan yurttaş hakları hareketi önderi Martin Luther King’in de dediği gibi zaman, doğru olanı yapmak için daima doğrudur.

Yeter ki doğruyu yapmaya çalışın. Doğruyu yaptığınız sürece, zararı yok, tek eleştirildiğiniz husus,  zaman olsun.

Tatlıpınarspor, geçtiğimiz hafta,  2. Amatör Küme C Grubu’nda şampiyonluğunu ilan etti. Son karşılaşmada ligden çekilen Akçakayaspor’la karşılaşacağı için 3 puanı garanti olan Tatlıpınarspor, İskele Belediyespor’la karşı karşıya geldiği müsabakanın ilk yarsısında 2-0 öne geçti.

Bu skor, kırmızı-beyazlı ekibin şampiyonluğunu ilan etmesi için yetiyordu.

Karşılaşmanın devre arasında yapılan doğru bir hamleyle müsabakanın sonunda yapılacak kupa töreni organize edildi. Çok da iyi oldu.

Aksi halde, son hafta maç yapamayacak olan takım, kupasını ne zaman ve nerede alacaktı?

Ya yalandan bir seremoni yapılacaktı. Ya da daha önce çok kez yapıldığı gibi gelecek sezonun ilk karşılaşmasından önce verilecekti.

Oysa, oyuncunun terli formasıyla, kupasını alması kadar güzel bir şey var mı?

Umarım, bu durum, bundan sonraki şampiyonluk kutlamalarına da örnek olur. Şampiyon olan takım, kupasını zamanında ve yetkili ellerden alır. Böylece de anın keyfi biraz daha artar.

Keşke, Süper Amatör Lig’i şampiyon olarak tamamlayan Cumhuriyet Mahallesi Burhaniyespor da kupasını sahada alabilseydi.

Ama olmadı. Bu sezon olmaması, gelecek sezonlarda da olmayacağı anlamı taşımamalı. Yetkililer, bu konuya biraz özen gösterip, zaman hesabını doğru yaptığında, yapılan da kendiliğinden doğru olur.

Bu kadar çok zaman ve doğru edebiyatı yaptıktan sonra, Balıkesirspor Baltok’un Vukovic ve Oğuz Yılmaz’ın sözleşmelerini uzatmasına değinmezsem olmaz.

Balkes’in Hırvat kalecisi Vukovic’in sözleşmesi, 31 Mayıs 2019’da son eriyordu. Yani 35 yaşındaki kalecinin gelecek sezon da kırmızı-beyazlı formayı giymesi için önünde bir engel yoktu.

Zaman zaman yaşadığı sakatlıkları saymazsak Balıkesirspor Baltok’a katkısı tartışılmaz Oğuz Yılmaz için de aynı durum geçerliydi. 25 yaşındaki oyuncunun sözleşmesi de 2018-2019 Sezonu’nun sonuna kadar devam ediyordu.

Her iki oyuncunun durumunu geçmiş zaman kipiyle yazdım. Çünkü her iki oyuncunun da sözleşmeleri, 31 Mayıs 2021 tarihine kadar uzatıldı.

İyi de Mayıs ayında yapılacak Genel Kurul öncesinde buna neden gerek duyuldu?

Mayıs sonunda sözleşmesi sona erecek oyuncular için bu hamle yapılsaydı anlamak kolaydı. Transfer tahtası kapalı olan kulübün oyuncu kadrosunu koruyarak, gelecek yönetimin işinin kolaylaştırılması doğru hamle olurdu.

Ama sözleşmesi devam eden oyuncuların sözleşmesini uzatarak, gelecek yönetimin hatta teknik heyetin elini kolunu bağlamak kime, ne fayda sağladı?

Yan toplardaki zafiyeti herkesçe bilinen, 35 yaşındaki kaleci Vukovic’in sözleşmesini 38 yaşına kadar uzatmayı kim akıl etti?

Ben bilmiyorum. Bana soranlara cevap veremiyorum. Bilen varsa anlatsın. Biz de öğrenelim.

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP