DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.120.6421.189

Evet zamanım vardı…

Yayınlanma Tarihi :
Evet zamanım vardı…

Pişmanlıklar, kırılmalar, aldatılmalar, yenilgiler acı bir zevk veriyor belki de ağlamak gibi bir başladın mı durduramazsın akar gelir gözlerinden bütün yaşlar buda öyle dursun istemiyorum aksın gitsin istiyorum.

Anı yaşayan biri olamadım hiç bir zaman o an için sadece mutlu olmak bana doğru gelmedi aslında düşünce işi değildi bu o an mutlu hissetmek ile ilgiliydi. Ben hissedemedim o küçük anlar bana yetersiz geldi hep ya sonrası ya sabahı ya akşamı diye hep sonrasına takıldım. Çok fazla sorgular oldum sonrasını, geleceğin bilinmezliğini düşünmekten etrafımda olan biten bütün güzel anları kaçırdım. Pişmanlıklarımın bir sebebi de bu. Hata yapmamak diye düşündüğüm çoğu şey birer hataymış.

Tüm bu düşünceler beraberinde derin bir dinginlik getiriyor sanırım hani bazen sadece susarsın kendi içinde yaşarsın tüm o soru cevap kısımlarını, kendinle kavgalarını hatta dalga geçmelerini.

Her şey bu yaşadığım anlara geri dönmem ile başladı artık içimde akan bu düşünce nehrini ıslah etmeliydim. Bunu için kimse okumasa da kendim için yazmaya karar verdim. Hayatımın bu sınanma zamanında bende kendimi keşfe çıkmak istiyordum. Hep yakındığım şeylerden biri olan zamansızlık nihayet son bulmuştu. Evet zamanım vardı fakat hiçte rahat değildim. Hiç bir şey yapmadan oturamazdım hayat bu kadar tekrar yapacak kadar uzun değildi ve ben yeni bir şeyler denemek için cesaret buldum. Yazmak.

Zaman hakkında çok fazla düşündüm. Bazen yaşadıklarım bir göz kırması kadar kısa olduğunu bazen ise sonsuzluktan büyük bir parça koparmışım gibi gelirdi. Aslında hayat çok kısa bir anda kendini orta yaşlarında bulabiliyorsun. Tüm o geçmişini kurcalarken aslında hiç bir şey yaşanmamış sadece yaşlanmışsın diye düşünürken bulabilirsin kendini.

Aşk, bu düşünceler arasında en zor ve en acı olanı idi. Sevdiklerim ve ayrı kaldıklarım. Birlikte olduğum her insan bir kitap gibi geliyor. Hepsi son buldu genelde benim yalnız kalmamla. Ama her seferinde de raftan bir kitap almış gibi yada bir arkadaşımın bana okumam için hediye ettiği aslında hakkında en ufak fikrimin olmadığı yeni bir kitap okumak gibi başladığım ilişkilerim oldu. Genel de sevdiğimin peşinden giden biri olmadım her zaman olduğum yerde önüme çıkan ile bir şeylere başladım…

YORUM YAP