DOLAR 31,1235 % 0.27
EURO 33,8187 % 0.55
STERLIN 39,5127 % 0.35
FRANG 35,4068 % 0.48
ALTIN 2.033,06 % 0,02
BITCOIN 1.609.108 -1.181
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksi

Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksi

Seksenli yılların ilk bölümünde önce taraftar olarak adım attığım, sonrasında toprak sahalarda maça çıkabilmek için bir önceki veya sonraki karşılaşmada yer alan takımla ortak kullandığımız soyunma odalarında Bengay kokusuna boğulduğum Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’nin son halini görmek inanılmaz keyif verdi.

Hakemlik yaptığım 15 yıl süresince çoğu zaman 10-15 hakem arkadaşla bir arada soyunup-giyindiğimiz, memorandum yapacak köşe aradığımız, soğuk havalarda soba başına toplanıp, duş alacak sıcak suyu bulunca takla attığımız tesisin modern havası, maziye götürdü.

Ama orada o var, burada bu var derken; komplekse dönmek fazla zaman almadı.

Detaylarını zaten günlerdir yazıyoruz. Ancak gerçek anlamda övünülecek bir eser olmuş. Başta Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz olmak üzere emeği geçen herkesin eline, emeğine sağlık.

Futbol dışında da birçok branşa kapılarını açan kompleks, uzun yıllar Balıkesir’in sporuna hizmet verecek bir yapıya bürünmüş.

Yeter mi?

Elbette yetmez…

Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksi’nin Spor Lisesi ile entegre olması gerekiyor. Bunun altyapısı da kısa sürede hazırlanmalı ve eğitim ile sporun dirsek temas mesafesi minimuma indirilmeli.

Bunun yanı sıra ulusal veya uluslararası müsabakalar için Balıkesir’e gelecek spor kafilelerinin konaklayacağı bir otel, Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksi’ni taçlandıracaktır.

Yetkililerin bu hususları göz ardı etmeyeceğini umuyorum.

Gerisi bize kalıyor…

Bu saatten sonra o tesislerin 7/24 boş kalmaması lazım…

Her köşesinde ayrı bir etkinlik olması lazım…

Bunları yazdım diye de hor kullanmamak lazım…

Bizim, yediğimizin içtiğimizin çöpünü atıvermek gibi bir alışkanlığımız var. Bu alışkanlıktan vazgeçmezsek, ortalığı çöp götürür ve yine en çok kendimiz şikayet ederiz.

Duşundan tuvaletine, soyunma odasından tribününe lütfen itina ile kullanalım.

Bundan önce çok kez yazdım, “Yeter artık yazma” diyorum ama şu futbol sahalarının isimleri gerçekten olmuyor…

Bugün de yazayım, bir daha da yazmayacağım…

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Metin Mengüç ile kafa kafaya verip, yapılacak üç günlük bir çalışmanın ardından o sahalara en çok yakışacak, en önemlisi de her kesimden kabul görecek isimleri bulup, yazmak hiç te zor değil.

Bunun sonunda elbette birileri, “Neden o da bu değil” diyecek. Varsın desinler…

İş yaparsanız eleştiri olur, yapmazsanız eleştirilmezsiniz.

Bu isim konusunu futbol sahalarının dışındaki tesislere de taşımak gerekiyor. Her branş için en yakışan isim, orada yaşatılmalı…

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP