DOLAR 31,1235 % 0.27
EURO 33,8187 % 0.55
STERLIN 39,5127 % 0.35
FRANG 35,4068 % 0.48
ALTIN 2.033,06 % 0,02
BITCOIN 1.609.108 -1.181
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

Balıkesirspor’un enseyi karartması için erken

Balıkesirspor’un enseyi karartması için erken

Geçtiğimiz hafta, altı maçta hanesine altı puan yazdıran Balıkesirspor’un maç başı 1 puan ortalamasıyla küme düşmemek için mücadele edebileceğini yazmıştım.

Aynı yazıda puan cetvelinde Balıkesirspor’un altında yer alan takımlardan dördünün bay takım olarak geçirdikleri haftalar nedeniyle birer maçının eksik olduğunun unutulmaması gerektiğini de belirtmiştim.

Bu hatırlatmaların ardından Orduspor 1967 deplasmanından 4-0 mağlup dönen Balıkesirspor’un maç başı puan ortalaması; 0.85’e düştü.

Balıkesirspor’un altındaki takımlardan 23 Elazığ FK, Orduspor 1967, Siirt İl Özel İdaresi ve Sultanbeyli Belediyespor da haftayı üçer puanla tamamlayınca, kırmızı-beyazlı ekip, 13’ncü sıraya, yani küme düşme hattına geriledi.

Bu arada bugün itibariyle Balıkesirspor’un altında ve hemen üzerinde yer alan ikişer takımın birer maç eksiği olduğunu yine unutmayalım.

Anlayacağınız gidişat hiç iyi değil…

Takımın ilk haftalarda ortaya koyduğu mücadele isteği giderek kayboluyor…

Taraftarın sabrı taşma noktasına geliyor…

Nedim Ömer başkanlığındaki yönetim kurulunun gecesini gündüzüne katarak harcadığı mesai, sahada yaşananların gölgesinde kalıyor…

Ama şimdiden enseyi karartmanın da anlamı yok.

Neden diye soracak olursanız; Balıkesirspor, önümüzdeki iki haftada Siirt İl Özel İdaresi ve Sultanbeyli Belediyespor ile karşılaşacak.

Kazanırsan, çok derin bir nefes alırsın…

Aksi olur da kaybedersen, o nefesi verecek yer ararsın…

Mevcut oyuncu kadrosunun en iyi şekilde kullanarak oyun aklını değiştirecek formüllerin çok çabuk üretilmesi lazım.

Denenmişi deneyerek, sonucu değiştiremezsiniz ama değiştirmeyi umabilirsiniz.

Öncelikle, sakatlık veya ceza durumu söz konusu olmadıkça, yaşına ya da geçmişine bakmadan oyuncuları orijinal mevkilerinde oynatmayın çalışın.

Aksayan alanlarda oyuncu kalitesini artırarak çözüm üretemiyorsanız, oyuncu sayısını artırarak çare arayın.

Golcünüz yoksa, kanat oyuncularınız yetersiz ise kimse sizin kafanıza 4-2-3-1 veya 4-3-3 oynayacaksın diye silah dayamıyor. Yeri gelir 5-4-1 oynarsın, yeri gelir 4-5-1 oynanırsın, gerekirse 4-6-0 da oynarsın.

Bunu Milli Takım bile çok kez denedi…

Bu oyun anlayışları, izleyene keyif vermez ama takımın daha fazla puan almasını, mental anlamda daha iyi duruma gelmesini sağlayabilir.

İlk etapta bu gelişim sağlanabilirse sonraki haftalarda farklı adımlar atılıp, Kış Transfer Dönemi planlamaları da yapılabilir.

Ancak puan kaybetmeye devam edilirse, hepimizin keyfi kaçar.

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP