DOLAR 31,1214 % 0.26
EURO 33,8075 % 0.52
STERLIN 39,5070 % 0.33
FRANG 35,4071 % 0.49
ALTIN 2.034,57 % 0,10
BITCOIN 1.610.159 -0.946
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

Ödül Ödül Gel Aklıma Takıl…

Ödül Ödül Gel Aklıma Takıl…

Türk Dil Kurumu, “Bir başarı karşılığında verilen armağan; mükâfat” olarak tanımladığı ‘ÖDÜL’ kelimesine, “Yarışmada kazananlara verilmek üzere ortaya konan şey” ve “Bir iyiliğe karşılık olarak verilen şey” olarak da anlam kazandırıyor.

Son zamanlarda dilimize pelesenk olmaktan öteye geçemese de “Dürüst oyun, dürüst davranış” olarak ifade edilmekle birlikte gerçek anlamı ‘Etik Üstü Davranış’ olarak nitelendiren ‘Fair-Play’ ile ‘Ödül’ kelimeleri aynı cümlede kullanıldığında çok şık duruyor.

Bu şıklığı fırsata çevirmek isteyen Türkiye Futbol Federasyonu da Fair-Play ruhunun her şeyden üstün tutulması, rakibe saygıdan taviz verilmemesi ve yeşil sahalardaki kardeşlik ortamının herkese örnek olması amacıyla TFF Fair Play Ödülleri’ni vermeye başladı.

Federasyon bunun için bir de Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Kurulu kurdu.

Lafı fazla uzatmadan bu kurulun yaptığı değerlendirmeler sonucunda Ekim 2023’te ödüle layık görülen isimlerden Nuri Şahin’e geleyim…

Kurul, başarılı futbolculuk kariyerini noktalayıp teknik direktör olarak görevine başladığından bu yana, maç önü ve maç sonu konuşmalarında, skordan bağımsız şekilde yaptığı sportmenliğe uygun açıklamaları, futbolun diğer paydaşlarına karşı saygılı ve örnek yaklaşımlarını dikkate alarak Antalyaspor Profesyonel Takım Antrenörü Nuri Şahin’i Ekim 2023 Dönemi En Centilmen Teknik Direktör ödülüne layık gördü.

Nuri Şahin’i çok sevebilirsiniz ki ben de hem futbolculuğunu beğeniyordum hem de teknik adamlık tarzını…

Nuri Şahin’i ‘Dünya’nın Gelmiş Geçmiş En İyi Futbolcusu’ seçebilirsiniz…

Nuri Şahin’e ‘Kainat’ın En İyi Antrenörü’ ödülü verebilirsiniz…

Tartışılır, ama kılıfını uydurursunuz.

Ama o da eskidendi, şimdi kimse kılıf falan aramıyor.

Ödüller, “Verdim, gitti” kafasıyla mavi boncuk niyetine dağıtılıyor.

Bu hususta yazacak çok şeyim var da konuyu dağıtmadan Nuri Şahin’e dönecek olursak:

Öncelikle; UEFA Pro Lisans sahibi olmayan Nuri Şahin, TFF’nin talimatlarına göre Teknik Direktör değil. Kırmızı-beyazlı ekipte bu görevi Joao Carlos Valado Tralhao yerine getiriyor.

Dolayısıyla Antalyaspor’un maç öncesi ve sonrası basın toplantılarına da Portekizli teknik adam katılıyor. Nuri Şahin’in takımın başında sahaya çıkabilmesi ya da bu toplantılarda konuşabilmesi için Joao Carlos Valado Tralhao’nun başına bir iş gelmesi gerekiyor.

Ekim 2023’te de böyle bir durum yok…

Yani, Antalyaspor’un Ekim ayında Galatasaray, Gaziantep FK ve Başakşehir ile karşı karşıya geldiği maçlarda takımın başında olan Joao Carlos Valado Tralhao, basın toplantılarına da katılan isim olmuş. Ancak kayınvalidesi vefat eden Portekizli hoca, Kasım ayından oynanan Beşiktaş ve MKE Ankaragücü maçlarında olmadığı için onun görevlerini Nuri Şahin yerine getirdi.

Velhasıl, bu ödülü Ekim ayı yerine Kasım ayı için versen kimsenin sesi çıkmayacak.

Ama olmaz…

Şimdi bu tabloda soralım bakalım;

Teknik Sorumlu olarak kabul etmediği Nuri Şahin’i hiç konuşmadığı Ekim 2023’te En Centilmen Teknik Direktör ödülüne layık görenlerin aklı mı kıt?

Yoksa bizim aklımızla dalga mı geçiyorlar?

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP