DOLAR28,9762% 0.05
EURO31,8548% 0.21
STERLIN36,8348% 0.23
FRANG33,1915% 0.15
ALTIN1.903,35% 0,10
BITCOIN1.097.5760.173

İlginç Günler (3. Bölüm)

Yayınlanma Tarihi :
İlginç Günler (3. Bölüm)

Çok samimi bir arkadaşımdan arabasını istemek geldi o an aklıma.

“Öyleyse saat tam sekizde hazır ol, seni gelip alacağım” dedim.

“Tamam” diye bir yanıt geldi.

Telefonu karşılıklı kapattık. Hemen dostumu aradım. Sorar sormaz hemen kabul etti. Hayır diyeceğini zaten tahmin etmiyordum. Üstümü başımı giyindim, arabayı almak için yola çıktım. Saat 19.07’ydi. Bir Fenerbahçeli için günün en güzel saati…

Arabayı alıp yanına geldiğimde, tam da apartmandan iniyordun. Saate baktım tam 20:00’dı. Karşılıklı iyi birer zamanlama taşıyorduk. Yavaş yavaş geldin kapıyı açıp arabaya bindin. Heyecanlıydım.

“Niye arabayla geldin ki?”

“Kentten biraz uzaklaşırız diye düşündüm”

“Çok güzel bu kent, niye uzaklaşıyoruz”

“O zaman az ileri sahile gideriz, arabayı bırakır yürürüz olmaz mı?”

“Olabilir”

Anlık bir hayatta yaşıyoruz. Gerçekten beş dakika sonra yaşayacağımızın bir garantisi yok. Plan yapmak, hırs edinmek filan ne kadar boş işler.

Arabayı alıp sahile doğru sürdüm. Yolun başında bulduğum ilk yere park ettim. Yürümeye başladık.

Bu yol senin elimi ilk tuttuğun yoldu.

Bilmiyordum sonunun ne olacağını ve ne olması gerektiğini. Bildiğim bir şeyi seviyorsan, onun için elinden geldiği kadar mücadele etmelisin. Kaybetmeyi hiçbir zaman düşünmemelisin.

Benim Fenerbahçe sevdam babamdan bana geçen bir emanet. Babasının eski paltosunu giyen çocuklardık en nihayetinde, Fenerbahçe formasını mı giymeyecektik?

Küçücük bir çocuktum, Fenerbahçe kazandığında sevinir, kaybettiğinde ağlardım. Bütün bir sezonu zor geçirmiştik, kafa kafaya bir mücadelede geçen bir ligti. Trabzon deplasmanındaydık. Maçın başında gol yemiştik. Herkes şampiyonluğun gittiğine inanmaya başlamıştı. Önce Oğuz’un frikik golüyle beraberliği yakaladık, ardından ise ikinci yarıda sahneye Aykut çıktı. Klas bir gol ile takımı öne geçirdi ve Fenerbahçem maçı 2-1 kazanarak şampiyonluğunu ilan etti. Bu şampiyonluk benim hayatımda gördüğüm ilk şampiyonluktu. Tabii ki sonda olmayacaktı. Ancak ne Mustafa Denizli, ne Daum, ne Zico ne de bundan sonra şampiyon yapacaklar benim için Aykut hoca gibi kıymetli olmayacak. Ben çok teknik direktör gördüm ama stada içinde “KOCAMAN UMUTLARIMIZIN SAHİBİSİN” yazan bir pankart hiçbiri için açılmadı.

İlginç günlerdi.

Aykut hoca son kez çıktığında takımın başında sahaya, biz bunun son olduğunu bilmiyorduk. Alkışlarla ayrılırken sahadan bir sonraki sezon takımın başında olmayacağını da bilmiyorduk.

Hayatta sevdiklerimizin her an yanımızda olamayacağını bilmediğimiz gibi… – Son –

YORUM YAP