BOLUSPOR OYNADI GİRAY BULAK VE TAKIMI SEYRETTİ

0
446

Çarşamba günkü maçta Balıkesirspor için hedef, yukarıya ya devam ya da sezonu bu ligde düşmeden tamamlamaktı. Maçın sonu ikincisine devam denildi. Boluspor ise 40 puanla dördüncü olarak çıktığı müsabakada aldığı 3 altın puanla, puanını 43’e çıkararak ilk iki için önemli bir deplasman galibiyeti aldı.

Maç öncesi en önemli golcüsü Poepon ve sol kanatta ki Mustafa Durak’ın cezalı olduğu müsabakaya eksik oyuncularına rağmen iyi başlayan Boluspor oldu.

Daha çok kazanmak isteyen rakip kaleye kanat bindirmeleri ve organize ataklarla gelen, sahada doğru bölge geçişleri yapan, doğru alan daraltan, rakibe uyguladığı baskı ile hata yapmaya zorlayan, alternatifsizliği iten Boluspor, müsabakının henüz 10’uncu dakikasında 1-0 öne geçti.

Rakibin defansa yaptığı baskı sonucu stoper Oğuz, kaleci Vukovic’e gönderdiği geri pası Vukovic’in ıskalaması ile top, Balıkesirspor filelerine gidince Boluspor maçın başında beklenmedik bir pozisyonda, beklenmedik bir golle bir an da deplasman 0-1 öne geçiyordu.

Golden sonra özgüveni kaybolan, takım disiplininden uzaklaşan Balıkesirspor, birinci ve ikinci bölgede organize olamazken gereksiz yan paslara ilaveten atağa çıkmak isterken kaptırılan toplarla kendi kalesinde tehlikeler yaşadı.

Hatta öyle bir hale geldi ki müsabaka genelinde hiçbir atak geliştiremezken rakip kaleye müsabaka süresince tek isabetli bir şut atamadı.

Cumali, Otoo, Furkan, Sedat ve Nizamettin iyi niyetli mücadeleleri ile bireysel olarak bir şeyler yapmaya çalışsa da takım olamayan, kendine özgüveni bulunmayan, bölgeler arasın da geçişleri hiç yapamayan, bağlantı pasları kuramayan Balıkesirspor oldu.

Oyuncular, sahada bu aksaklıkları yaparken oyuna müdahale etmesi gereken teknik adam Giray Hoca’dan hiçbir müdahale gelmeyince ikinci yarının başlarında deplasman takımı Boluspor Guido Koçer’le ikinci golü de bulup, rahatladı.

Kalecisi kendi ıskasıyla gol yiyen, defansı dökülen, orta sahası gezinen, ileride hiçbir şey yapmayan Burak Çalık’a 62 dakika sabreden Giray Hoca ile takımdaki oyuncuların büyük çoğunluğu, güvensizlik ve doku uyuşmazlığı yaşıyor.

Teknik adamın anlamsız inatları, futbolcuların birbiriyle uyumsuzluğu bu maçta günyüzüne tamamen çıkmış oldu. Takımdaki bu olumsuzluklarda zararı Balıkesirspor çekiyor.

Sahaya çıkarsın, aslanlar gibi mücadele edersin, yenersin, yenilirsin, teknik adam olarak oyuna müdahale edersin, oyuncu değiştirirsin, şartlara göre belirli bir strateji geliştirirsin, “Ne yapalım, olmadı. Rakip bizden iyiydi, yenildik” dersin.

Taraftar da hak verir, yönetimin de hak verir.

Ama senin futbolcuların, sahada mücadele etmez, hocan çaresizlik içinde elleri bağlı saha çizgisi kenarında çözüm üretmekten yana bir şeyler yapmıyorsa, yönetim olarak Balıkesirspor daha fazla zarar görmeden futbolcu ve teknik kadrodaki bu doku uyuşmazlığına bir an önce çözüm üretmelidir. Bu görüntünün ayak sesleri aslında haftalardır kapıyı aralıyordu. Bu maçta kapı arkasına kadar açıldı ve gerçekler ortaya saçıldı.

Boluspor’a geldiğimizde sahayı enine ve boyuna doğru parsellediler, hızlı kanat atakları ile rakip defansının dengesini bozarak etkili oldular. Maçı daha çok kazanmak isteyen taraftı. Takım disiplininden 90 dakika uzaklaşmadılar.

Önemli eksikliklerine rağmen çok önemli galibiyet aldılar. Bu maçta kaptan Yusuf Emre, Umut Meraş, Sefa ve ikinci golü kaydeden Guido Koçer kazanılan 3 puanda en çok payı olan oyunculardı.

Maçın hakemi Sarper Barış Saka, başarılı bir müsabaka yönetti. Boluspor 3 puanı hak etti. Giray Hoca da bu maçta rakip kaleye tek isabetli şut atamayan, hiç pozisyonu olmayan kazanmak için çaba harcamayan takımını ve rakibi seyretti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here