BİR ŞEYLER EKSİK

0
225

Pazar günü maçtan sonra gerçek manada kızgın, üzgün ve mutsuzum. Benim gibi 3 puan alırız umutlarıyla giden herkes gibi yine sahamızda pısırık bir futbolla kaybedilen, sonradan çok arayacağımız 2 puana kahır oldum vesselam.

Bir haftadır gece, gündüz demeden emek, zaman, enerji harcayan taraftar gurubumuzun çalışmaları sonucu hazırladıkları pankartta yazılan ‘’Üzerinizdeki forma hepimizin 10’uru, bu şehire borcunuz var, layık olmak boynunuzun borcu!’’ iletisi bile fayda etmedi ya, ona üzülürüm, ona yanarım.

Maç başlamadan yarım saat önce Ramazan Karaca beyle hafta içinde yönetim kurulu kararıyla süresiz kadro dışı bırakılan futbolcumuz Hüseyin Karabey arasında geçen ayaküstü sohbete denk geldim. Geçmiş yıllarda ve günümüzde Balıkesirspor maçlarını anlatan Ramazan Bey’in engin tecrübesiyle genç kardeşimize söyledikleri gerçekten çok değerliydi, yaptığı uyarılara şahit oldum, yaşadıklarından, söylenenlerden ne kadar ders alır ne yapar bilemem bekleyip göreceğiz.

Açıkçası ne yapacağını, nasıl davranacağını bilmez bir durumda sadece Hüseyin kardeşimiz mi? Elbette ki hayır, takımda şu anda yer alan, forma giyen bütün futbolcular psikolojik baskının altından kalkamamak mı desem, vurdumduymazlık, boş vermişlik mi desem top yekûn bir haller yaşıyor, sizin tarafınızdan yaşadıklarınız normal gözükebilir ama bilin ki bizim tarafta durumlar hiçte öyle değil.

Çok bir şey anlatmaya gerek yok santra çizgisinin taç çizgisiyle kesiştiği yerde kazanılan serbest atışı rakibe pas olarak kullanan deneyimli futbolcumuz bile ne yaptığının farkında değil demek istiyorum inşallah kafalarında başka şeyler kurmuyorlardır. Yeteri kadar hatta haddinden fazla zarar verdiklerinin farkına varmaları gerekir artık.

Yapılan saçma, sapan hatalar nedeniyle ikinci yarı Uğur Hocayı bile zıvanadan çıkardınız. Adam bağırıp, çağırmaktan, pozisyon aldırmaktan, derdini anlatamamaktan dolayı çıldırdı, ateş bastı, o soğuk havada montunu çıkardı yere çaldı ki tribünde taraftarların neler yaşadığını anlatmaya kelimeler yetmez.

Sahamızda karşılaştığımız bizim ayarımızda olan rakiplerimize karşı maçları kendi tarafımıza döndüremiyoruz, ancak ite kaka beraberliklerle yetiniyoruz. Taraftar maç öncesi, maç boyunca ve maç sonrasında her şekilde, karşılıksız desteğini sürdürüyor, yalnız kalmayın diyerek en uzak deplasmana gece, gündüz demeden karayoluyla Rize’ye, Trabzon’a kadar peşinizden geliyor.

Yöneticiler işlerinden, güçlerinden koparak sizlerle birlikte olmak adına yollarda trafik kazaları geçiriyor, ölümden dönüyor, mevcut imkanlar ya da imkansızlıklar dahilinde her türlü hizmeti vermeye çalışıyorlar ama karşılığını alamamak üzüyor ve geriyor insanı.

Uzun bir süreden sonra Valimiz, İl Emniyet Müdürümüz ile şehrimiz kurumlarının yöneticileri maçımızı izlemeye geldiler, bu bile başlı başlına yalnız kalınmadığının, karanlıktan aydınlığa sloganıyla yola çıkan yönetimimizin ve en önemlisi sizlerin önemsendiğinin, değer verildiğinin göstergesidir.

Hayatta mükemmele ulaşmak kolay değil, imkansızı başarmak çok daha zor ve gerçekten çok meşakkatli iştir ama daha önce defalarca yapılabilen, sıradan olan işler bile yapılamıyorsa kusura bakmayın ama sizin tarafınızda gerçekten bir şeyler eksiktir demektir.

Eksiğini tamamlayacak olanlar, oturun takkenizi önünüze koyun düşünün hatta o takkenizle konuşun, dertleşin. Hatalar bilerek veya bilmeyerek yapılabilir tamam da aynı hatalarda ısrarla devam ediliyorsa artık o hatadan çıkmıştır ve bir tercih meselesidir.

Açıkça diyeyim sizlerin başka tercihleri, sizleri de bu kadar kötü halinizle tercih edebilecekler olabilir ama bazı durumların artık farkına varmanız lazım. Sizlere emanet edilen Kırmızı Beyaz renklerle bezenmiş formanın ve üzerinde olan Balkes armasının bizler için değeri çok büyük, bize yaşattığı 10’urun hiçbir şekilde pahası biçilemez.

Sizler de bir zahmet eksik olan her neyiniz varsa artık tamam edin, bir zahmet normale dönün, hataları en aza indirin, eğer sorun paraysa kimsenin alacak bir kuruş parası kalmaz, sahaya çıkıp gerçek futbolunuzu oynayın, bu şehre, yönetime verilmiş sözünüz, vefa borcunuz var ve bizler, zahmet olmazsa ödemenizi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bir şeyler eksik bilmem anlatabildim mi?

Anlar mısınız veya işinize geldiğince mi yorumlarsınız bilemem takdir sizin ama ben bundan sonra detaylıca isim ve olayları satırlarımda yazmaktan usanmam kendimce birer birer herkesten hesabımı sorarım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here