BIRAKIN ŞU İNADINIZI

0
181

Sezonun yarısını hiçte arzu etmediğimiz şekilde tamamladık. Oynadığımız 19 müsabakada 4 galibiyet, 4 beraberlik elde edip, 11 mağlubiyet yaşadık. Rakip kaleye 13 gol atabilme becerisine karşılık kalemizde 27 gol gördük ve topladığımız 16 puanla devre arasına 17’nci sırada girdik. Ulusal Kulüp Lisansı alamadığımız için 3 puan silme cezası alacağımızı ön görürsek durumumuz hiçte iç açıcı değil maalesef.

Satırlarıma Balıkesirspor sevdalısı biri olsam da duygusallığı bir kenara bırakarak devam edeceğim. Pazar günü oynadığımız müsabakada olduğu gibi maçlarımızı yöneten hakemlerin katkılarıyla puan kayıplarımız oldu ama bugüne kadar oynadığımız futbolla hiçbir zaman galibiyeti hak etmedik. Alınan galibiyetler, beraberlikler açıkçası şans eseri ortaya çıkmıştır.

Takımın başında yer alan teknik sorumlumuz Uğur Hoca müsabakadan sonra ilk defa basın açıklamasında bulunarak bir nevi başta kendini sonra da geneliyle yaşananları sorgulamış, bizim çok iyi bildiklerimizi bir kez daha bizlere anlatmıştır. Kabul ediyorum ki belki de ortaya çıkan olumsuz tabloya en az katkı sağlayanlardan birisi de kendisidir ama o da her insan gibi hatalar yapmıştır. Kendi deyişiyle 21 tane kendi çocuğumuz dediğimiz futbolcu kardeşlerimizin neden hepsini oynatmamıştır. Formu düşmüş, kendine küsmüş, oynadığı futboluyla bir nevi kendine en önemlisi de Balıkesirspor’umuza ihanet eden futbolcuları neden ısrarla oynatmaya devam etmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, atadığı hakemlerle Balıkesirspor’umuzun ligde kalmasını istemediğini Pazar günü bir kez daha teyit etmiştir. Yıllar önce hakem Tolga Özkalfa ile maçtan sonra yaşanan gerilimin hesabı hala görülememiş demek ki adaletli yönetim göstermediği raporlarla tespit edilen ve uzun süre maç verilmeyerek sözde cezalandırdığı hakemi yine bizim maçımıza atayarak sen işini yarım yaptın tamamla da hem Balıkesirspor’un hem de senin fişini aynı anda çekelim demiştir. Bu berbat durumun tarifi, anlatım biçimi başka nasıl olabilir. Lanet ve yazıklar olsun.

Spor müsabakalarında şiddete her zaman karşı olmuşumdur ama ilk defa maç sonunda hakemlere karşı taraftarımız tarafından yapılan fiili protesto eyleminin az bile kaldığını belirtmek istiyorum. Maçta görev alan federasyon temsilcisinin ve hakem gözlemcisinin raporları inşallah hakkaniyetli olur, kesin ceza alacağız ama maçı katleden o hakem denen zat da düdüğünü asıp, hakemlik müessesinden uzaklaşmalıdır. Yardımcı hakemler de bayraklarını bırakmalıdırlar, bir daha yazıklar olsun, lanet olsun sizin gibi insanlara diyorum, kökünüzün dibine kibrit suyu.

Gelelim şehrimizin yöneticilerine, halkın oyuyla seçilmiş vekillere, belediye başkanlarına, bu şehrin sırtından para kazanan iş adamlarına, iş insanlarına, kamu kurumu ve özel kurum yöneticilerine, siyaset dünyasına, başarılarda ön planda olup, başarısızlıkta ortada görünmeyen yalancı Balıkesirspor sevdalılarına soruyorum verdiğiniz zarar yetmedi mi? Daha ne kadar alınacak kininiz var? Ne kadar daha bu şekilde davranarak acı çektirmeyi düşünüyorsunuz merak ediyorum.

Seçim zamanında kerhen olsa da afişlerde şampiyonluk sözü verenler sözünüzü ne çabuk unuttunuz. Perde arkasından daha ne kadar Balıkesirspor’la ilgili konularda saklanmaya devam edeceksiniz? Bütün sosyal ve sportif faaliyetlere maddi imkanları zorlayarak kaynak yaratıyorsunuz da sıra Balıkesirspor’a gelince neden imtina ediyorsunuz, dolaylı da olsa engel oluyorsunuz. Bu yaptıklarınızı sakın unutmayın ki insanlar sizlere bunun hesabını soracaktır.

Bırakın şu inadınızı, bu kadar keskin sirke küpüne zarar verir, siz bilirsiniz.

Karanlıktan aydınlığa sloganı bir söylem olarak kalmasın diye uğraşan yönetim ne yapar ne eder bilemiyorum ara transfer en zor dönemdir. İstediğini tam olarak bulamazsın, bulduğunun astarı, yüzünden çok pahalı çıkar, adam bir sezonda alabileceği paranın çok fazlasını yarım sezonda ister, katkı yapacak diye beklersin elindekilerden daha beter çıkar, elindekiler takımdan kaçmak için çabalar. Yıllardır bu döngü yaşanıyor, birileri geliyor, birileri gidiyor, arada birileri suya, sabuna dokunmadan cebini doldurmaya devam ediyor.

Balıkesirspor alt yapı kadroları da dahil transfer yasaklısı, filiz lisans bile çıkaramaz durumda, sadece A takım mı başarısız sanıyorsunuz, gençlik gelişim liglerinde mücadele eden takımlarımızın, gençlerimizin aldığı sonuçları yazmak bile istemiyorum, merak edenler futbol federasyonu sayfasından bilgilere ulaşabilirler. Bugüne kadar yapılan yanlışların müsebbibi olanlar siyaseten isteyerek ya da istemeyerek olsa göreve gelenler, getirilenlerdir. Parayı veren düdüğü çalar sözü tam da bu durumlar için söylenmiştir.

Balıkesirspor her yönüyle dip yapmış, duçar durumdadır. Bu kötü gidişata fazla geç kalınmadan ciddi müdahale edilmeli, gerekiyorsa köklü değişimler yapılmalıdır ki maalesef Balıkesirspor’umuz bu haliyle seri bir şekilde küme düşerek amatör batağına kadar gidecektir.

Amatöre gitmesine göz yumacaksanız söyleyecek pek bir söz ve kelime kalmıyor zaten geriye, düşerse, düşsün ama birazcık vicdanınız, kamuya karşı görev bilinciniz varsa gelin bırakın şu inadınızı, elinizden geleni değil fazlasını yapınız, olsun uzun bir süre şampiyonluk yaşanmasın ama Balıkesirspor’umuz profesyonel ligde kalmaya devam etsin. Ortak akılla yeniden örgütlensin, hatta fazla geç kalmadan şirketleşsin, kendi kendine yeter hale getirilsin diyorum.

Fazla uzattım farkındayım yazımı tamamladıktan sonra kulübümüzün yaptığı duyuruyla basın toplantısı düzenleneceği açıklanmıştır. Yazım gazetemiz de yayımlanmadan çok önce benim yazıya döktüğüm konuların konuşulacağını, yaşanan sıkıntıların farkına varılması için belli, başlı eylemlerin yapılabileceğini belirtmek istiyorum. Ortaya çıkacak durumla ilgili görüşlerimi bir sonraki yazımda dile götürmek üzere selam ve saygılarımı sunuyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here