DAVETE İCABET

0
275

Mali durumumuz belli, yaz transfer sezonu kapandı ve kadromuzdaki futbolcularla devre arasına kadar devam edeceğiz. Zor geçecek süreç ama elden gelen bu İnşallah devre arası transfer dönemine kadar güzel, olumlu gelişmeler yaşanır da hep birlikte sevinecek haberler alırız.

Lig statüsü gereği geçen sezonun bitimine doğru başkanla büyük sorun yaşayan sözleşme feshi yapan Kaptanımız Kalecimiz Atilla Özmen’le maalesef yeniden sözleşme yapamadık. Kimi zaman bazı şeyler nasip olmuyor, sağlık olsun diyeyim. Transferin son gününde Isparta 32 Spor la sözleşme yapan Atilla kardeşimize sakatlıksız, başarılı bir sezon geçirmesini diliyorum.

İlk 3 haftalık maçlarımızı oynadık. İki dış saha maçından bir mağlubiyet ve bir beraberlik elde ettik. Taraftarımız karşısında oynadığımız maçta da galibiyetle ayrıldık. Toplamda rakip ağlara 5 gol atıp, kendi ağlarımızda da 4 gol gördük. Elde ettiğimiz 4 puanla lig sırlamasında 9. Sırada bulunmaktayız.

Futbolcularımız toplam da 12 sarı kart aldılar ki sezonun başında bulunsak da dar, tecrübesiz kadro yapımız nedeniyle çok dikkatli olmamız gerekir diye fikrimi belirteyim. Kartların sayısı ve rengi değiştiğinde, asla arzu etmem istenmeyen sakatlıklarla karşılaştığımızda kadro kurma sıkıntılarımız daha çok çoğalacaktır.

Bu akşam saatlerin de Ankara temsilcisi Etimesgut Belediyespor ile sahamız da oynayacağız. Oynadıkları 3 maçta 2 beraberlik 1 mağlubiyet elde etmişler ve 2 puan toplamışlar. Bize göre daha geniş ve tecrübeli kadroya sahipler uyum süreci içindeler, Diyarbekir maçındaki tempoyu, tribünlerde ki coşkuyu ve 90 dakika boyunca sürecek desteği arkamıza alarak 3 puanı hanemize yazabiliriz diye düşünüyorum.

Hakemin bitiş düdüğü çalmadan ne desek tahminden öteye geçemeyiz ama sahamızda oynadığımız maçlarda minimum puan kaybı yaşamalıyız ki sezon içinde rahat nefes alabilelim.

Küskünlük hatta geçmiş sezonlar da alınan kötü sonuçlarla bıkkınlık yaşayan, maçlara gelmeyen, futbolun adını bile anmak istemeyen taraftarlarımızı tribünlere çekebilmek adına şehrimizin yöneticileri, kulüp yöneticilerimiz maç bileti satın alarak Balıkesirspor sevdalılarını maça davet ediyorlar ki maç saatinde herhangi bir işi, engeli olmayan taraftarları tribünlerde görmeyi bende istiyorum.

Bu ligde tutunmak hatta bir üst lige dönmek adına çok daha fazla taraftar desteğine ihtiyacımız var.

Yapılan bu davete mümkün olduğunca icabet edelim.

Hep söylüyoruz Başka Balıkesirspor yok ve olmayacakta zaten, var olanı ayakta tutmak, yüceltmek, yükseltmek görevi herkese düşüyor. Çatlak sesler, olumsuz eleştirilerde bulunanları da kazanmamız gerekiyor, kızgın, küskün hatta nefret ediyor olsak ta sahamızda oynadığımız maçlara bıkmadan, usanmadan gelelim, takımımıza destek verelim.

Haydi öyleyse bu akşam üzeri oynanacak müsabakayı tribünlerden izleyelim.

Futbolcu kardeşlerim rakipten daha çok koşun, daha çok mücadele edin, maçı kazanma arzunuzu taraftara hissettirin, bitiş düdüğüyle 3 puanı hanemize yazdırın, maç sonunda çalınan çiftetelli oyun havasını hep birlikte oynayalım, sevinelim, coşalım, eğlenelim.

Futbol sevdamız Balıkesirspor’umuza bu akşam ki maçta canı gönülden başarılar diliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here