DERİNLİKLERE YOLCULUK

0
115

Sezon bitti, makus sonucu çok önceden görerek bağıra bağıra dile getirip sesimizi duyurmaya çalıştık etkili olamadık ve canımızı sıkan bir alt lige düşme olayını yaşadık. Emeği geçen herkesi bir kez daha hiçte iyi olmayacak şekilde anıyorum İnşallah kulakları çınlıyordur.

Yeni yönetim göreve başladı ve derin bir sessizlik hakim şu anda. Karşılarına nasıl mali bir tablo çıktı bilemiyoruz. Transfer yasağının kaldırılması başlı başına bir sorun malumunuz, tesislerin günlük idamesi, kış şartlarında antrenman sahasında ortaya çıkan berbattan öte çamur deryası, geleceğimiz dediğimiz gençlerimizin barınmaya çalıştığı alt yapı tesislerin yetersizliği ve benzeri sorunlar dağ gibi karşılarında duruyor maalesef.

Ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir tanışma yemeği yenildi. Katılma imkânım olmadı, kamuya yansıyanları okuduk haber yapan gazetelerimizde, kayıt dışı neler konuşuldu o konuda bilgimiz yok.

Bir sürü bilinmezlik içinde bizlere de yazacak konu kalmıyor, sıkışıp kalıyoruz daracık bir dehlizin içinde derinliklere yolculuk yapmaya çalışıyoruz. Hayatta yapılamayacak iş, aşılamayacak engel yok ama yılların birikimi o kadar çok sorunun hepsini de birden düzeltmek imkânsız neredeyse.

Mali sıkıntı gündemimizin tam ortasında ki hepimiz ciddi mana da hissediyoruz, birçok özel zevklerimizden, lüzumsuz gördüğümüz ihtiyaçlarımızdan hatta temel ihtiyaçlarımızın bir kısmından vaz geçer olduk. Derdimiz sadece Balıkesirspor değil zaten ki yazdığım yazının birinde ‘yazarım millet aç, aç kimsenin umurunda değil futbol ve Balıkesirspor’ serzenişi okudum ve ister istemez hak verdim.

Toplumsal hatta küresel olarak yaşanan bu can sıkıcı durum karşısında bireysel olarak çözümler üretiyoruz da kitlesel bir faaliyet alanında bireysel çözümleri uygulama diye bir şık maalesef olmuyor. Pek güllük, gülistanlık dönem yaşamasa da geçmiş dönemde görev alan amatör yönetimlerin aldıkları kararların, uyguladıkları yöntemlerin doğru olmadığı apaçık ortada.

Üzülüyorum; hesabını bile soramıyoruz, sayısal olarak saymadan indir kaldır elleri çoğunlukla kabul edilmiştir diyerek ibra ediliyor yönetimler. Değer verdiğim yıllardır futbol kulübünde yöneticilik yapmış bir arkadaşımla yaptığımız sohbette söylemişti, yönetici olarak hiç kimsenin parası kalmaz zamanla hepsi parasını alır, emek harcayan, alın teri akıtanlardan hep vefa, alacaklarının büyük bir kısmından vaz geçmesi beklenir diye, tecrübeyle kaim gerçekten de öyle oluyor ki bu şekilde ifade ediliyor.

2016 / 2017 sezonunda takımımızı çalıştıran Can Cangök Hocamla antrenman sonrasında sohbet ederken ‘şu sahaya her ay yukarıdan helikopterle bir çuval para gelse yetmez, gelir gideri karşılamıyor, önceden gelen borçlar var’ diye söylemişti. Bu gerçeklik günümüzde de hala geçerli, o günlerden çok daha kötü bir durumda ve zamandayız.

Ele geçen fırsatları çok iyi değerlendirmek gerekiyor, fırsatlar geçti mi? İyi yönde fırsatlar yakalandı ama değerlendirmeyi bilemedik, benzinlik gibi, yeni tesislerin kurulacağı arazi tahsisi gibi konularda elimize, yüzümüze bulaştırdık yapılabilecek işleri, becerememek için çokta çaba harcamadık, yetmezmiş gibi borç batağına daha da battık. Siyasi çekişme ortamında yok oldu gitti bu fırsatlar.

Kötü günler yaşıyoruz hep birlikte, ümidimiz iyi günlere, güzelliklerle dolu bir geleceğe doğru yol almak ama gelgelelim gidişat hiçte öyle değil, girdiğimiz girdap içinde derinliklere yolculuk yapıyoruz. İnşallah en az hasarla atlatılır bu süreç okurumun dediği gibi açlıkla sınanacağımız günler hepimize çok uzak değil. Klasik bir temenni olacak ama işimiz yine yüce yaratana kalmış gözüküyor Mevla’m neylerse güzel eyler diyelim Allah (C.C.) her cenahta hepimizin yar ve yardımcısı olsun, selam ve saygılarımla.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here