GÜNCEL KONULAR

0
519

Balıkesirspor’umuz Atatürk Stadyumu’nda oynadığı Ankaragücü maçına bizim çocuklarımız dediğimiz gençlerden kurulu bir kadroyla çıktı. Neticede maç kaybedildi ama o gencecik çocuklar iyi bir tecrübe kazandı ve kazanmaya devam edecekler İnşallah.

Özgür başkan defalarca söyledi ben futboldan anlamam diyerek ama bu zamana kadar teknik ekip seçiminde aldığı kararlar neticesinde ortaya çıkan kahır ve üzüntü verici durumun direk sorumlusudur kendisi vesselam.

Sezon başında transfer yasağının kaldırılması şartı yerine getirilmediği için takımın başından ayrılan Yusuf Şimşek’ten sonra Umut Baysal hocamızla alınan 6 puan akabinde akademik olarak çok donanımlı olsa da lig tecrübesi olmayan İsmet Kamak’la yaşanan seri mağlubiyetler sonucunda getirilmeye çalışılan ama bir türlü olmayan Soner Tolungüç denemesi en sonunda Giray Bulak’la devam edilen içimizi karalar bağlatan, kapanmayacak yaralar açan maceramız şimdide Hikmet Işık hocamızla devam ediyor.

Gidenin ardından konuşmak pek yakışık almaz ama Ankaragücü maçında sahaya çıkan çocuklarımızı ısrarla oynatmayan Giray Bulak için söyleyebileceğim İnşallah bir daha Balıkesirspor’un kapısından içeri teknik adam olarak adım atmaz.

Madden ve manen çok büyük kaybımız var. Var da kimin umurunda hep birlikte görüyoruz. Siyasetin ortasına düşen, düşürülen Balıkesirspor’umuz kurulduğu günden bu zamana kadar böyle kötü bir sezon yaşamadı maalesef. Yaşatanları, katkı sağlayanları esefle, hiddetle kınıyorum.

Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu Türkiye Büyük Millet Meclisinde 22 Nisan 2022 tarihinde kabul edilerek yasalaştı ve Cumhurbaşkanımızın 25 Nisan 2022 tarihinde onaylamasıyla yürürlüğe girdi. 60 maddeden oluşan kanunla dernek statüsünde olan profesyonel spor kulüpleri şirketleşmek zorundadır.

Yönetim kurullarına, yöneticilere kanun nezdinde yaptırımı cezai müeyyidesi olan sorumluluklar verilmektedir. Kanunu detaylı inceleme zamanım olmadı ama artık öyle aklına esen, birde ben başkan, yönetim kurulu üyesi olayım diyen kişiler çok iyi düşünüp, taşınacak, aldıkları ve uyguladıkları kararları ince eleyip, sık dokumak zorunda kalacaklar.

İlk bakışta şöyle bir algı var kulüpler başkan, yönetim kurulu üyesi bulamaz diye ben hiçte öyle düşünmüyorum, adaletten, doğruluktan yana olan, dürüst insanlar kesinlikle görev alacaklardır. Profesyonel kulüp olduğu halde amatörce yönetimlerin dönemi artık son bulacak. Ben böyle istedim böyle olacak devri sona ermeliydi ve geçiş dönemiyle birlikte bir süre sonra o dönem tamamen bitecek.

Uzun süredir maraton tribünümüz bomboş duruyordu. Boş kalmasının sebebi birçok ama tribün liderleri evimizde oynanacak Bandırmaspor derbisinde tekrar tribünlere dönme kararı aldı. Bu dönüş kararlarını destekliyorum ayrıca çok geç alınmış bir karar olduğunu da belirmek istiyorum.

Özgür başkan ısrarla düşme olmayacak diye söylese de sezon bitimiyle ligler tescil edildiğinde durumumuz belli olacak. Bir alt lige düşelim veya bence mucize ligimizde kalalım Balıkesirspor bu sezon da kapanmayacak çok büyük yaralar almıştır. Borçlar her ne kadar azaldı dense de akıllı planlamalar yapılmadığı, alt yapıdan yetenekli gençlerimizi takımımıza katamadığımız sürece dışardan simsar menajerlerle anlaşarak futbolcu getirmek zorundayız.

Ramazan ayının son günlerini yaşıyoruz, arife günü ligimiz takımları aynı saatte maçlarını oynayacaklar, sezonun bitimine dört maç kaldı, şu ana kadar oynadığımız maçlarda 26 yenilgi alan, kalesinde gördüğü 63 golle en çok gol yiyen, attığı 23 golle en az gol atan, en az puan alan takımın taraftarı olmak beni, benim gibi Balıkesirspor sevdalılarını aşırı derecede üzüyor, direk ve dolaylı yoldan katkı veren herkesi bir kez daha esefle, şiddetle kınıyorum.

Ne desek te bu saatten sonra geriye dönüş imkânı yok, yapılan, hep beraber yaptığımız hatalardan İnşallah kendi payımıza düşenin analizini iyi yapar, gelecek için düzgün planlamalar yaparız.

Hepimizin Ramazan Bayramı şimdiden kutlu olsun. Sağlık, mutluluk, huzur, bereket dolu nice bayramlar yaşayalım İnşallah. Futbol sevdamız Balıkesirspor’umuz ebediyete kadar daim olsun ona olan sevdamız bitmesin çoğalarak artsın. Bayram tatilinden sonra Bandırmaspor maçının akabinde yine bir köşe yazısıyla buluşmak ümidi ve dileğiyle sevgiyle, saygıyla hoşça kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here