HIZLA YAKLAŞIYORUZ

0
1019

İstemesek de düştüğümüz 2. Lig müsabakalarının başlama tarihi hızla yaklaşıyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Süper Lig müsabakalarının ilk haftası oynandı. Sürpriz sayılmayacak sonuçlarla başlayan hafta da hakemlerin verdikleri ve vermedikleri kararlar tartışmaların ilk sırasında yer aldı. Yayın varken yapılan hatalara bakınca, yayın olmayacak ligimizde neler başımıza gelecek bilemiyorum. Hakem camiası tarafından mimliyiz İnşallah çok fazla canımızı yakan kararlar verilmez.

Önümüzde ki hafta sonu Spor Toto 1. Lig müsabakaları başlayacak, lige yaptıkları transferlerle iddialı başlayan kulüpler ile mütevazi takım kurmaya çalışanların müsabakalarını elimizden geldiğince takip etmeye çalışacağız.

Gelelim Balıkesirspor’umuzun durumuna, 2. Lig müsabakaları yaklaşık 2 hafta sonra başlayacak. Kırmızı Grupta mücadele edeceğiz. Grubumuzda oynayacağımız ilk hafta müsabakası İskenderunspor deplasmanında 28 Ağustos Pazar günün oynanacak. Maçın oynanacağı stadyum ve saati yazıyı kaleme aldığım an itibariyle hala belli değil.

Sezon hazırlıklarına 20 Temmuz tarihinde tesislerimizde takımımızın gençleri ile başlamıştık. Transfer yasağımızın devam ettiğini Nedim başkan basın toplantısında açıklamış, sorunları ortadan kaldırmak için gece, gündüz uğraştıklarını ve bir şekilde bu konuyu halledeceklerini belirtmişti.

27 Temmuz tarihinde daha önce sözleşmesi bulunan futbolcularımızla yeniden anlaşmalar tazelenmiş futbolcularımız antrenmanlara dahil olmuşlardı. Alt yapıdan devam edenlerle birlikte yaklaşık 24 kişilik kadroyla yapılan çalışmaları izlemeye başladık. Kamp olacak mı? Nerede Olacak? Sorularının cevabını 08 Ağustos Pazartesi günü Afyon’da kamp başladı haberiyle öğrenmiş olduk.

İnşallah kaza, bela sakatlık olmadan bir kamp dönemi geçirir, ligimize en hazır hale geliriz.

Transfer yasağının kalkması, Ulusal Lisans alma konusunda ki eksikliklerin tamamlanması, isim sponsoru bulunması, yeni sezon formalarının tanıtılması, kombine fiyatlarının açıklanması taraftarımızın ve Balıkesirspor sevdalılarının merakla beklediği konular diyerek yönetimimize pası atalım herhalde bu konularda gerekli açıklamayı yaparak bizleri aydınlatacaklardır.

Karanlıktan Aydınlığa sloganıyla göreve başlayan yönetimin yaşadığı zorlukları malumunuz sağır sultan bile duydu hala duymak istemeyenler, yardım edebileceği halde yardım etmekten kaçınanlar var. Hatta basın toplantısında dile getirildi isim sponsorluğu anlaşmasına temlik koymaya çalışanlar var ki gerçekten üzülüyor kahroluyor insan.

Bu hafta sonu Kurtdere Yağlı Güreşleri yapılacak, Kulübümüz güreşlere klasik kırmızı dipli mumla davet edildi ve davete icap edilecektir. Bu organizasyon için naçizane bir talebim var, gerekli izin alınarak seyyar ürün (store) aracımızı faaliyet boyunca orada bulunduralım. Hazırsa yeni sezon formalarımızı ve eski sezon ürünlerimizi satışa sunalım. Balıkesirspor’umuzun var olduğunu, birçok soruna rağmen hız kesmeden mücadeleye devam edeceğini belgelemiş oluruz.

Yaşam madden ve manen gerçekten çok zor halde, hep birlikte sıkıntılar, sorunlar sarmalı içindeyiz, elbet bu şekilde devam etmeyecek, bir kısmı kendinden ortadan kalkacak, bir kısmı devam edecek, bir kısmına da çözüm üreterek bertaraf edeceğiz. Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacımız olduğu zamanlardayız. Olumlu ya da olumsuz eleştirilerde bulunmak doğal bir hak ama bir şeyleri başarmak için yola çıkan insanlara da elimizden geldiğince yardımcı olmalıyız.

Bir şeyler istemek için bir şeyleri vermeniz gerekiyor. Sevdik gitmeden sevdik gelmez diye bir deyişimiz var, katkı sağlayamamış olabilir hatta maddi olarak alacaklı da olabilirsin, bu zamana kadar beklemişsin, bundan sonra da bekleyebilirsin, sorunların çözümüne katkı sağla ki beklediğini elde edebilesin. İyilik kötü günde yapıldığında çok daha değerlidir, iyi günde yapılanın kıymeti pek anlaşılmaz.

Sezon başlangıcına hızla yaklaşıyoruz, hakkımızda her şeyin hayırlısı olsun, kamp dönemi faydalı olsun, arzu ettiklerimizin hepsi gerçekleşmesi biraz zor biliyoruz ama birlik ve beraberlikle her sorunu Allah’ın izniyle aşmak çokta zor olmasa gerek. Tünelin ucunda ışığı gördük, tünelden çıkmak, karanlıktan aydınlığa kavuşmak için, Balıkesir markası Balıkesirspor için ben de dahil madden, manen elimizden geleni yapalım, kalın sağlıcakla, selamlar, saygılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here