İYİ BİTİRMEK

0
1009

Yazımı Sarıyer müsabakasının hemen ardından sıcağı sıcağına yaşadığım duygularla yazıyorum, yayınlandığında üzerinden birkaç gün geçmiş olacak hemen belirteyim.

Cuma günü akşam üzeri Bartın Amasra’da meydana gelen ulusça hepimize büyük üzüntüye boğan maden kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmetler diliyorum, ruhları şad, mekanları, makamları cennet olsun, kabirleri nurla dolsun. Yaralı olarak kurtulan, tedavileri devam eden vatandaşlarımıza da Allah’tan kalıcı şifalar diliyorum.

Maden şehidi olarak gördüğüm kardeşlerimizin aile bireylerinin başları sağ olsun, Allah’ım sabır, dayanma gücü, sağlıklar versin hepsine. Üzgünüm bu konuda çokta yazacak kelime bulamıyorum.

Gelelim Cumartesi gecesi sahamızda oynadığımız, elde ettiğimiz sonuçla üzüldüğümüz, bir kez daha kahrolduğumuz müsabakaya ve altta yazdığımı futbolcu kardeşlerimizin çok iyi okumasını isterim.

İyi Bitirmek, İyi Başlamaktan Daha Üstündür.

Başlama düdüğüyle başlayan atağımızla maçın başında 2’nci dakika içindeyken golümüzü bulduk ki tamam dedim bu maç başka olacak, hemen ikinci golü bulmamız lazım ki rakip tamamen oyundan kopsun, zevkine doyum olmayan bir maç izleriz ve üç puanı hanemize yazdırırız düşüncesine kapıldım. Bu düşüncem maçın uzatma dakikalarında yediğimiz golle hüsrana uğramamı sağladı. Sadece ben mi maçı izlemeye gelen herkesi üzdü, gerdi, hiçte istemediğimiz saha içi, saha dışı olaylar yaşandı. Hem puan kaybettik hem de federasyon temsilcilerinin yazacağı rapora göre alacağımız cezalar işin tuzu, biberi olacaktır diyeyim.

Her iki ekip maça yeni anlaştıkları teknik sorumlularla çıktı. İki hoca da maçı kazanmak için oyuncularına maç boyunca taktikler verdi, yönlendirdi. Erken gelen gol misafir ekipte şok etkisi yarattı, bizim futbolcularımızda da bayağı güven oluşturdu. İlk yarı iyide mücadele ettik.

İkinci yarı da yakaladığımız fırsatlarda son vuruşu bir türlü yapamadık, maçı bize çevirecek ikinci golü bulamadık. Uzatma dakikalarında yediğimiz talihsiz golle moralimiz bozuldu, saha içinde, tribünde gerildik, üç puan alırız derken bir puana razı olduk.

Müsabakalar da zaman geçirmek için o kadar çok alternatif varyasyon var ki biz maalesef en kolayı olan sakatlık numarasıyla yerde yatmayı seçiyoruz. Futbol oyununda kesinlikle kabul etmediğim hatta nefret ettiğim, özellikle maçın uzatma dakikalarında hiçbir şey yokken yerde yatmanın hiç cazibesi yok ve hakem heyeti bu zamanı kesinlikle maça ilave ediyor.

Arkadaşlarını maçtan soğutuyorsun, rakibi daha da hırslandırıyorsun, golü yiyorsun sonra da kale direğini yumruklayıp, kale ağlarının dibinde oturup ağlıyorsun. Bu sezon başta kalecimiz olmak üzere birkaç futbolcumuz oynadığımız dört maçta bu şekilde davrandı ve uzatma dakikalarında yediğimiz gollerle sezon sonunda çok arayacağımız puanları kaybettik.

Emeğinize yazık, kulüp yönetimine, teknik yönetime yazık, size her şartta destek veren taraftara yazık, gerçekten yazık. Oturun bu müsabakayı defalarca seyredin ve kaybedilen iki puana bir kez daha ağlayın, inşallah bu yanlışlar ve ısrarınız yüzünden küme düşmeyiz.

Bir rica da yönetici arkadaşlara, keskin sirke en çok küpüne zarar verir, bu şekilde davranarak ceza alırsınız, hak arama mücadeleniz bu şekilde olmamalı.

Gelelim taraftar grubu cephesine daha iyi organize olmanız gerekiyor, kendi içinizde ki sorunları çözmek, sorun çıkaranları izole etmek çokta zor olmasa gerek, birbirinizle münakaşa, kavga etmeyin, takımımıza her daim itici güç olarak maç boyunca hiç durmadan, hiç susmadan destek olun derim.

Bu arada şehrimizin saygıdeğer kamu yöneticileri, seçtiğimiz milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, protokol listesinde yer alan ileri gelenlerimiz, bu topraklardan para kazanan sanayicilerimiz, iş adamlarımız, iş insanlarımız, bırakın artık inadı, yanan bu ateş bizi yakmaz demeyin sevmeseniz de istemeseniz de Balıkesirspor takımının ciddi manada ilkönce manevi sonra da maddi açıdan desteğe ihtiyacı var. Sonra yaşanan son pişmanlık kimseye fayda etmez.

Karanlıktan Aydınlığa çıkmak için geçtiğimiz yol ne kadar zor hep birlikte görüyoruz. Bundan sonra geçeceğimiz yollar çok uzun, çok zor ve çok meşakkatli olacak, bizler bu yolu kesinlikle iyi bitirmek zorundayız başka çaremiz yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here