MAÇ KAZANMAYI ÖĞRENİYORUZ

0
906

Pazar günü sahamızda Fethiyespor’la oynadığımız müsabakayı Milli Takım kampından özel izinle getirilen Ayberk Kaygısız’ın rakip ağlara gönderdiği iki golle kazandık. Maçın sona erdiği anda yaşanan galibiyet sevinç gösterilerini gerçekten hem futbolcu hem de taraftar olarak çok özlemişiz.

Pazarspor galibiyetinden sonra kendi sahamızdaki müsabakayı kazanmak Balıkesirspor açısından çok önemliydi ki bu galibiyet serisinin devamını bekliyoruz ister istemez. Maçın kazanılmış olması futbol oyununun futbolcu kalitesi, becerisi, teknik, taktik açısından sorunlarımızın bittiği anlamına gelmiyor.

Aile büyüklerimiz için düzenlediğimiz pilav hayrı nedeniyle müsabakayı stadyumdan değil Balıkesirspor Kulübü Youtoube kanalında ki canlı maç yayınından takip edebildim. Günün ilerleyen saatlerinde bir daha izledim.

Daha az hata yapanın, daha çok çaba ve dayanışma gösterenin kazanacağı türden bir müsabakayı Milli olmanın verdiği ekstra pozitif performansla oynayan Ayberk kardeşimizin güzel iki golüyle lehimize çevirdik. Defans hattında bariz hatalar ortaya çıksa da rakibimizin kötü oyunu bizim için bir avantaj oldu.

Teknik ekibimizin her geçen gün oyuncularımıza pozitif katkıda bulunduğunu söyleyebiliriz, futbolcu kardeşlerimizin de bu duruma katkıda bulundukları aşikâr. Geldi geçti ama iki hafta üst üste kendi sahamızda oynadığımız, kazanabileceğimiz Uşak ve Kırklareli müsabakalarında ki puan kayıplarımıza şimdiden iç çekerek yanabiliriz.

Önümüzdeki pazar günü 1461 Trabzon deplasmanında olacağız. İstatistik verilerimize baktığımızda dış saha da oynadığımız 7 müsabaka sonucunda 1 galibiyet, 1 beraberlikle 4 puan alabilmiş, 5 müsabakada yenilerek toplamda 17 puan kaybetmiş durumundayız.

Rakibimiz kendi sahasında oynadığı 7 müsabakada 2 galibiyet, 3 beraberlik, 2 mağlubiyet istatistiğine sahip, çok iyi hazırlanır ve sahada birlik, beraberlik dayanışmasıyla iyi bir mücadele sergileyebilirsek beraberlik, rakibin kötü oynaması nedeniyle maçı kazanabilme ihtimalimiz bile var.

Neden derseniz bulunduğumuz ligde ki futbolcuların kalitesinin yetersizliği, maçlara atanan hakem heyetlerinin verdiği ve vermediği saçma sapan kararlarla sonuca direk yaptıkları katkıları, yönetimlerin yaşadığı maddi sıkıntılara çözüm üretememeleri gibi birçok etken var.

Pazar günü bitiş düdüğüyle ortaya çıkacak sonucu merakla bekleyeceğiz. Gönlüm futbol sevdamız Balıkesirspor’umuzun en az 1 puanla dönüş yoluna çıkması yönünde, olmazsa da sağlık olsun diyerek bir sonraki müsabakamız sıralamada altımızda bulunan Adıyaman müsabakasına hazırlanmalıyız.

Bu hafta başında 2022 Dünya Kupası müsabakaları başladı, ülke futbolumuzla birlikte dünya futboluna da doyacağız. Zevkli müsabakalar oynanıyor, fırsatı olanların izlemesini tavsiye ederim.

Son iki haftada alınan 2 galibiyet ilaç gibi geldi, atılan gollerden ve maç sonunda yaşanan sevinçten bizlerde payımızı aldık, ortak olduk, şahsen bu ligde kalacağımız yönündeki ümidimin daha da arttığını söyleyebilirim. Kalmalıyız da zaten, gidecek başka istikametimizin olmaması dileğimizdir.

Kazanma sevincini yaşatan teknik ekibimize, futbolcularımıza, kulüp çalışanlarımıza ve yöneticilerimize şahsım adına teşekkür ediyor, bundan sonraki mücadelelerinde kolaylıklar, canı gönülden başarılar diliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here