OLACAK MI DERSİNİZ

0
409

Olağan kongremiz yapıldı, iki adayın başkanlık için yaptığı başvuru Balıkesirspor Kulübü üyeleri tarafından değerlendirildi ve Nedim Ömer başkanlığında hazırlanan liste seçimi kazandı, hayırlı olsun.

İşlerinin gerçekten çok zor olduğunu tekrar etmek istiyorum, Balıkesir şehrimden ne kadar maddi ve manevi destek görürler yorum yapmak bile istemiyorum. Yapacakları girişimlerden, ziyaretlerde ki elde ettiklerini bizlere bildirecekleri geri dönüşümlerde okumaya, anlamaya çalışacağız.

Resmi sayfada yayınladıkları Balıkesirspor Token Faaliyet Raporu dikkatimi çekti, resmiyete ulaşmış bir faaliyet için şeffaf bir şekilde sonucun paylaşılması, günümüzde ki en son haline dönüştürülüp güncellenerek bu konuyla ilgilenenlere duyurulacağının belirtilmesi çok hoşuma gitti. Yıllardır yazıp, çizdiğimiz ve her yönetimden istediğimiz şeffaflık, açıklık durumunun gerçekleşeceği, kulaktan dolma bilgilere değil, gerçek bilgilere kavuşacağımız hissi oluştu, inşallah bu şeffaflık konusu bir defaya mahsus kalmaz bilinmesi gerektiği kadarıyla açıklamalar yapılmaya devam edilir.

Geçtiğimiz hafta içinde başlayan ve hafta sonu dahil eden devam Balıkesir Kahvaltı Festivaline şehrimizin insanları ekseriyetle katılım sağladılar. Ben de ancak Pazar günü öğleden sonra gidip görme imkanım oldu. Başarılı veya başarısız diye yorum yapmak beni aşan bir konu olarak görüyorum ama Balıkesirspor’umuzun gezici store aracının bu faaliyet alanında bir şekilde konuşlanmasına müsaade edilmesi, ürünlerinin satışa sunulması güzel ve şık bir hareket olarak değerlendiriyorum.

İnşallah bundan sonra ilimizle ilgili yapılacak bütün faaliyetlerde Balıkesirspor yönetimimiz önceden dersine çalışarak daha etkin bir nokta da bulunmaya, şehrimizin en değerli markası diye bahsettiğimiz konunun gerçek manada da çok değerli olduğunu hissettirmeye çalışmaları gerekir diye düşünüyorum.

Maalesef 2021 / 2022 futbol sezonunun tescil edilmesiyle birlikte bir alt lige düşüşümüz kesinleşti ve başta maç yayını olmak üzere birçok konuda reklam ve diğer faaliyetlerden gelir elde etme imkânımız kısıtlanmış oldu. Düşerse düşsün kardeşim ne olacak diyenler bulunacak ama ben hala keşke düşmeseydik diyorum ama ne çare bir şekilde çözüm üretmek zorunda olacağız.

Yeni yönetimle ilgili ‘Olacak mı Dersiniz’ diye bir başlık attım, ne yapacaklarına çok iyi karar verir ve planlarını ona göre yaparlarsa neden olmasın. Hepimiz beşerî olarak bugüne kadar yönetimler tarafından yapılan yanlışları çok iyi biliyoruz, çözüm üretme noktasında ısrarlı bir şekilde karşılarına  çıkarılan birçok engele rağmen, yeni yönetimin samimiyetleri, beyefendi kişilikleri, herkese karşı dile getirecekleri söylemleri, yapabildikleri icraatları şeffaf bir şekilde hepimize anlatabilmeleriyle umut ettikleri destek konusunda yardım göreceklerdir diye düşünüyorum.

Pazartesi haftanın ilk günü ve sıradan gelebilir herkese ama bu Pazartesi günü Balıkesirspor’umuzun 56 yaşını kutladık. 10Kolikler Taraftar grubumuzun Avlu Kongre ve Kültür merkezinde düzenlediği kutlama faaliyeti gerçekten güzel görüntülere sahne oldu.

Gün içinde bazı milletvekillerimiz, Büyükşehir ile merkez ilçe belediye başkanlarımız ve daha önce Balıkesirspor formasını terletmiş futbolcu kardeşlerimiz kutlama mesajları göndererek katkıda bulundular. Kutlama mesajlarında katılım az gibi gözükebilir ama daha önceki yıllarla kıyasladığımızda bir uyanış hareketinin, birazcık da olsa ilgi, alakanın olduğunu görmek sevindirdi. Bunun sayısal mana da artmasını, vekiller, kamu ve kurum yöneticileri tarafından verilen mesajların sözde kalmamasını, manen, madden desteğin artarak verilmesini bekliyoruz diyelim.

Pırlanta olarak gördüğüm şehrimizin en büyük marka değeri futbol sevdamız Balıkesirspor’umuz yaşadığı ve ısrarla yaşatılan her türlü soruna, engele rağmen ebediyete kadar var olmasını diliyorum, onurla, gururla, şan ve şerefle nice yıllara Balkesim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here