SABREDEN

0
994

15 gündür özel işlerimin yoğunluğundan dolayı yazı yazma fırsatım olmadı ama bulduğum ilk fırsatta bu yazıyı yazarak yine siz değerli okurlarıma seslenmek nasip oldu.

Temmuz ayının son haftasında aşırı sıcak hava nedeniyle bayağı bunaldık. Ağustos ayının ilk yarısı da yine aşırı sıcak hava akımı nedeniyle sıkıntılı geçecek görünüyor. Yaşlı, hamile ve kronik rahatsızlığı olan insanlarımızın daha da dikkatli olması gereken zamanlardayız. Kurban Bayramı sonrası artan Covid salgını vakaları da canımız sıkan olaylar arasında.

Küresel olarak yaşanan ekonomik sıkıntı uzun süre hepimizin ortak konusu olmaya devam edecek gibi görünüyor. Gelelim Balıkesirspor cephesine malum vahim durumda iyileşme kısa zamanda gözükmüyor.

Nedim Başkan, sportif direktörümüz Can Hocam ve yönetim kurulunda görev yapan yönetici arkadaşlar gelinen son durum ve göreve başladıkları andan itibaren yaşadıkları süreçle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Balıkesirspor sevdalısı herkes bu toplantıyı anında canlı olarak veya sonradan tekrar görüntüleri izleyerek bilgi sahibi oldular.

Konuyla ilgili haberler yapıldı, haberlerin üzerine yorumlar, yorumlarla birlikte dikkate alınacak öneriler dile getirildi, olması imkânsız söylemlerle birlikte olumsuz, gecesini, gündüzüne katarak çözüm üretmeye çalışanların şevkini kıracak şekilde yazılanlar da oldu.

Kongre de söylenemeyen yarım yamalak telaffuz edilen borç miktarının hiçte öyle olmadığını, yabancı futbolculara olan borçların döviz kuru nedeniyle her geçen saat, gün itibariyle artmaya devam ettiğini bir kez daha teyit etmiş olduk.

FİFA nezdinde sıkıntılı olan dosyaların öncelikle çözüme kavuşturulacağı bir kez daha tekrarlandı ve transfer yasağını kaldırma konusunda şu aşamada başarılı olamadıklarını dile getiren yönetim için sarf edilen olumsuz yorumları okumaktan beni bile sıkıntı bastı ki yönetimdeki insanların yaşadıklarını anlatmaya zaten hiç gerek yok.

Basın toplantısından sonra ki süreçte yine bir sessizlik yaşandı, alt yapıda olan futbolcularımızla sözleşmeler yenilendi, genç kardeşlerimiz tesislerimizde toplandı ve Muhammet Yılmaz hocamızın nezaretinde antrenmanlara başladılar. Laf başı geldiğinde bu işlerin başında memleket çocuğumuz olsun diye mangal da kül bırakmayanlar bu seferde başka adam, hoca mı yoktu demeye başladı.

Düştük zaten işin sonu amatöre kadar gider yazık oldu takıma, neden transfer yok, beceremeyecektiniz niye yönetime geldiniz ve benzeri o kadar çok eleştiri yapıldı hala da yapılıyor ki kimi zaman anlam veremiyorum. Maalesef sabretmeyi bilmiyoruz.

Geçtiğimiz cumartesi günü Kaptan Atilla Özmen ve İbrahim Halil Çolak’ la yapılan görüşmeler olumlu sonuçlandığı tekrar anlaşma yapıldığı açıklandı, Akabinde Ağustos ayının ilk pazartesi gününde Birol Parlak, Sedat Dursun, Oğuzhan Aynaoğlu, Doğa İşeri ile yeniden, alt yapıdan Ayberk Kaygısız kardeşimizle de üç yıllık sözleşme yapıldığı açıklanmıştır.

Süper lig ve 1. Lig tecrübesi olan futbolcularla geçen sezon son maçlarda görev alan, kiralık giderek alt liglerde maçlara çıkan yine takımımıza geri dönen genç kardeşlerimizin kaynaşmaları sonucunda Balıkesirspor’umuz lige tutunacak duruma gelmiştir. Elbette maçlar oynanmadan peşinen hüküm vermek havanda su dövemeye benzer ama ben oluşturulan bu kadronun ilerleyen dönemde kaldırılacak transfer yasağıyla birlikte takıma katılacak yeni futbolcularla ligimizde çok can yakacağına inanıyorum.

Sabretmeyi beceremeyen bir toplumuz, sevdiğimizi belli ederken bile sövgüyle hitap eden bir yapımız var, başarıyı hemen istiyoruz, yaşanan maddi sıkıntı ortada, gece, gündüz demeden karanlıktan aydınlığa sloganıyla çalışan yönetime, fedakârlık ederek takımda kalan futbolcularımıza, memleket çocuğu, geleceğimiz dediğimiz genç kardeşlerimize gereken ilkönce manevi, sonra da maddi desteği elimizden geldiğince vermeliyiz.

Sabreden derviş muradına ermiş deyişiyle hatalı olan her ne varsa kırmadan, dökmeden, hakaret etmeden, aşağılamadan eleştirmek hepimizin hakkı ama yapılan iyi çalışmalarında hakkını vermeyi de bilmeliyiz. Bugüne kadar öyle veya böle bekledik, son günlerde aldığımız ve üstüne alacağımız daha da güzel haberlerle Balıkesirspor’umuz bu ligde çok fazla kalmayacaktır, layık olduğu lige dönüş yapacaktır ben buna şahsım adına inanıyorum.

Futbol adına söylemim her zaman, her yerde Kırmızı, Beyaz En Büyük Balkes.

Kim ne derse desin en kötü gününde bile olsa son nefesimizi verdiğimiz güne kadar Balkesliyiz.

Sabretmeliyiz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here