TERCİH

0
847

Baştan peşinen yazayım derdim kimseyi suçlamak, hedef tahtasına çivilemek değil.

Tamamen gözle görülen hepimizi üzen düzeltilmesi çok ta zor olmayan yanlışı / yanlışları gözler önüne sererek, önlemlerin alınması içindir.

Cenk meydanı olarak gördüğüm futbol sahasında; yenmek, berabere kalmak ve yenilmek var.

Ligimizde 7. Hafta maçları oynandı. Balıkesirspor cephesinden bakınca 1 galibiyet, 1 beraberlik, 5 mağlubiyete karşılık 4 puan yazılı hanemizde. 5 gol atıp 13 tane gol görmüşüz kalemizde.

Takımımızı oluşturan futbolcularımızın yetersizliği ayan beyan ortada, devre arasına kadar da bu şekilde devam edecek gibi gözüküyor. Futbol hatalar oyunu, az yapan kazanıyor, çok hata yapan kaybediyor.

Bu zamana kadar yaşananlara bakınca en çok hata yapanlar da zaten ligin alt sıralarında bulunuyor.

Daha çok hata yaparak alt sıralara düşenlerden biriside Balıkesirspor’umuz maalesef.

Bulunduğumuz ligde her türlü sıkıntıyı sadece biz yaşamıyoruz, diğer takımlarda işler öyle güllük, gülistanlık falanda değil bu arada. Her kulübün boyunu aşan, aşmış dertleri, çözemediği sorunları var.

Var diye de kıyamet kopmuyor tabi ki insanın ve gönlümüzü verdiğimiz, paramızı, zamanımızı harcadığımız takımların yaşam mücadelesi, var olma savaşı devam ediyor.

İnsan olarak karşımıza çıkan zorluklarla mücadele etmeyi, organize olmayı, sorumluluk almayı, bizlere düşen vazifeleri yerine getirmeyi kimi zaman beceremiyoruz. Fiziken, ruhen hazır olamıyoruz, verimli olalım derken daha çok zarar vermeye başlıyoruz.

Yaptığın iş sadece senin olsa ceremesini sen çekersin ama bir toplulukla berabersen o zaman zurnanın zırt deliğine kadar yakından, uzağa kadar herkese sirayet ediyor, küçük küçük hatalar kocaman sorun yumağı olarak bizlerin ve bir araya getirilen ekiplerin karşısına dikiliyor.

Bilerek ya da bilmeden yapılan ilk yanlışa kaza, ikincisine hata, üçüncüsüne ise tercih denir.

Ve bu hatalarda ısrarla devamlılık varsa artık iş tercihten de öte bir yöne doğru gider ki ben bu duruma sakın düşmeyin aman derim.

İnsan hata yapar ama ihanet etmez. Yapılan hatadan / hatalardan ders almak gerekir.

Valla tribün tarafından bakınca bazı futbolcularımızın hala yeteri kadar ders almadığını görmek şahsen beni üzüyor hatta geriyor ve de sinirlendiriyor.

Sezon başından bu zamana kadar yüz yüze görüştüğümüzde veya netten iletişime geçerek bana yazılan söylenen o kadar çok eleştiriler var ki buraya yazsam sayfalar almaz. Birçoğuna dilim döndüğünce cevap veriyorum ama gerçeklik payı yüksek olanlara da artık yazabileceğim kendimce savunabileceğim bir şeyler kalmadı.

İyi şeyler yazalım, destek olalım, kırmayalım, morallerinizi bozmayalım diye çaba içindeyiz de oda bir yere kadar oluyor, ok yaydan çıkmaya görsün, hangi menzile ulaşır, nereye varır, kimi vurur açıkçası bilemiyorum.

Sezon başında kulüp yönetimi mecburiyetler dahilinde sizleri tercih etti sizler de gidebileceğiniz birçok alternatif kulüp varken Balıkesirspor’umuzu tercih ettiniz. O zaman beyler daha fazla hataya düşmeyin. Unutmayın hatalar devamlılık arz ederse tercih dışı kalabilirsiniz çünkü hiç kimse bulunmaz Hint kumaşı değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here