VELİNİMET

0
356

‘Bir kişiye, yaşadığı sürece etkisi devam edecek biçimde yapılan iyilik veya bağış,’ anlamına gelen Velinimet kelimesini günlük yaşamımızda ekseriyetle kullanmaktayız. Tabii olarak Velinimet kelimesi sadece kişi üzerinden değil aynı zamanda canlı ya da cansız birçok farklı varlık kapsamında da kullanılabilmektedir.

Şimdi diyeceksiniz ki nerden bu konuya geldik diye?

Derdimiz hatta kırmızı çizgimiz Balıkesirspor olunca benim için konu her yöne doğru gidebilecek durumdadır. Erkek birey olarak futboldan uzak kalan insan sayısı pek fazla değildir ki güncel ortak muhabbetlerimizin en temel taşlarından birisidir diyebiliriz.

Futbolla yatıp, futbolla kalkan birçok insan tanırız, biliriz etrafımızda. Bu insanlar ki taraf oldukları takımları için yeri geldiğinde canlarını bile verebilecek kadar gözü kara kişiliğe sahiptirler.

Balıkesirspor’umuzun durumu malum içler acısından da beter, bu sezon yaşadıklarımız inşallah sadece bu sezonla kalır ve devam etmez. Değerini bilenler sahip çıkarda aşağıya düşüş engellenir ve durumumuz stabil bir hale getirilir.

Velinimet dedik yazının başlığında ve bağlantı yapalım Balıkesirspor’umuza.

Kurumsal yapı gereği birçok kişiye önce iş sonra aş ve geçim kaynağı olmuştur, olmaya da devam eder inşallah. Hiçte kolay değil böyle bir kurumun içinde yer almak, çalışmak, yönetici olmak. Teknik ekip ve futbolcular profesyoneldirler geriye kalanlar amatörce çalışarak bir şeyler üretmek, faydalı olmak için çabalarlar.

Profesyonel insanlar karşılıklı mutabık kalınan sözleşmelerle anlaşılan insanlardır ki her yönüyle içinde bulundukları kuruma katkı sağlamak zorundadırlar. Kulüplerin sevdalıları taraftarları vardır ki nice hocalar, futbolcular gelir geçer giderler onlar her zaman tuttukları takımın peşinde koşmaya devam ederler. Ciddi manada hiçbir maddi kazanımları yoktur, soğuk, kış, kar, yağmur, çamur, güneş demeden kilometrelerce yol giderek zamanlarını, ceplerinde ki paralarını harcarlar, beden ve akıl sağlıklarını feda ederler.

Balıkesirspor sevdalısı olan herkesi verem, kanser, dert sahibi ettiniz, küstürdüğünüz yetmediği gibi şimdi de taraftarı hasım, düşman olarak görmeye başladınız, kolluk güçleri sayesinde meydan okumaya, tribünde kalan bir avuç taraftarı stadyumdan attırmaya, uzaklaştırmaya çalışıyorsunuz.

Bu insanlar hakaret, küfür etmediği sürece ortada ayan beyan duran yanlışlara, yapılan hatalara karşı sizleri eleştirme hakları vardır. Buna hiçbir kimse engel olamaz, olmaya çalışıyorsa haddini aşıyor demektir.

En son oynadığımız müsabaka da Giray Hocanın yıllardır içerde, dışarda oynadığı bütün maçlarına giden Balıkesirspor taraftarına yönelik eylemi, emniyet güçlerine seslenerek tribünden dışarıya atın bu adamı, moralimi bozuyor söylemi hiçte yakışık almayan hadsiz, seviyesiz bir harekettir. Her şeyden önce o tribüne gelen taraftar senin Velinimetin, senin o kulüpte bulunma sebebindir.

Ekip olarak yaptıklarınız, yapamadıklarınız sadece sizi bağlayan bir iş durumu değildir, hatalarınızın, yanlışlarınızın hesabını vermek zorundasınız. Giray Hoca, geldiğin günden bu zamana kadar verdiğin mücadele içinde yaptığın bazı doğrular olduğu kadar taraftar gözünde kabul görmeyen, hepimizi rahatsız eden birçok yanlışın da bulunmaktadır.

Yanlışlarınızın söylenmesi, yazılması sizi asla rahatsız etmemelidir. Yönetim ve teknik ekip olarak ısrarla yaptığınız hatalar nedeniyle tribüne gelen seyirci, taraftar sayısını günden güne eritip bitirdiniz. Esas morali bozulan taraftar, seyircidir, hiç kimse az ya da çok fark etmez para vererek, işinden, gücünden zaman ayırarak acı, ıstırap veren futbol oyununu, kendine laf söyleyen teknik adamını seyretmek istemez.

Kaç maçtır kazanamıyorsunuz, oyuncu kadrosu ve taktik plan anlamında aynı hataları defalarca tekrar ediyorsunuz, içeride dışarıda maç kaybediyorsunuz, bu kadar olumsuzluk yaratan ekibin başında bulunan biri olarak takdir edilmeyi mi bekliyorsunuz?

Hadi oradan derler adama.

Şehrin dinamikleri, ileri gelenleri, taraftar, seyirci suçlu sizler sütten çıkmış ak kaşıksınız?

Giray Hoca taraftar kardeşimize, Balıkesir şehrine çok büyük bir özür borcunuz var, ortaya çıkan vahim durumun aktörleri sizlersiniz, profesyonelsiniz, öyle davranmanız gerekiyor da bakıyoruz hala ısrarla amatörce hareket ederek kendinizden başka herkesi suçluyorsunuz.

Başkanın açıklamalarına bakarsak paralarınız ödenmiş, alacağınız kalmamış, çıkmış hala yokluk edebiyatı yapıyorsunuz. Daha önce de yazdık söyledik sizi zorla tutan var mı? Cidden yeter artık bir türlü düşmediniz Velinimetiniz olan Balıkesirspor’umuzun yakasından.

Maddi, manevi verdiğiniz zararın haddi, hesabı yok vesselam, bolca günahınız nedeniyle katkıda bulunan herkesle birlikte cümlenizi Allah’a havale ediyoruz ki hakkınız olan ilahi adaleti ancak o tecelli edecektir, etmeli de İnşallah buna canı gönülden inanıyoruz.

Yazımı anlayacağınızı düşündüğüm güzel bir sözle tamamlamak istiyorum ki gözleriniz, izan ve idrak yollarınız İnşallah kapanmamıştır;

İnsanlar Çözümü Göremediklerinden Değil, Ortada Ayan Beyan Duran Koskocaman Sorunu Görmek İstemediklerinden Dolayı Her Daim Çözümsüz Kalırlar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here