Vatandaş borcunu borçla döndürmeye çalışıyor

0
43

Vatandaşların ekonomik sıkıntıları her geçen gün artıyor. Kredi kartı borcunu, tüketici kredisi taksitini ödemekte zorlanan vatandaşlar borcu, borç alarak döndürmeye çalışıyor.

Bir çok vatandaş da geleceğini şans oyunlarına bağlamış durumda. İddia Bayilerinin önü insanlardan geçilmiyor. Seyyar Milli Piyango Bayilerinin önünde her zaman insan görmek mümkün.

Bu arada bazı aileler yaşamlarını anne ve babalarından, akrabalarından gelen destekle sürdürüyor. İşin bir başka boyutu daha var. Borcunu ödeyemeyen milyonlarca vatandaş, İcralık olmuş durumda. Vatandaş parası olsa borcunu ödeyecek, olmayınca nasıl ödeyecek.

Gelinen noktada sadece bir gerçek var ödenemeyen borcun miktarı her geçen gecikme faizi nedeniyle artıyor olması. Bu arada borcunu ödemek için ev eşyalarını yok pahasına satanlarda var. Bir acı gerçekte şu. İnsanlar ev değiştirerek, adres değiştirerek, bir süre de olsa borçlulardan kaçma çabasındalar.

Asgari ücret yılda bir kez artarken, 2016 yılından bu yana yıllık olarak belirlenen asgari ücret, yıllık enflasyonun yüzde 70’i aştığı dönemde 6 yıl aradan sonra ilk kez aynı yıl ikinci kez belirlendiğini de hatırlatalım.

Sonuç: Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here