Esnek olmanın faydaları

0
34

Vücudunuzu daha esnek hale getirmek için germek, birçok fiziksel fayda sağlar. Bu tür bir eğitim, güç ve stabilite oluştururken daha kolay ve daha derin hareketlere izin verir. 

Kaslarınızı ve eklemlerinizi germek aynı zamanda daha fazla hareket aralığına, daha iyi dengeye ve daha fazla esnekliğe yol açar.

Geliştirilmiş esneklik, çok çeşitli fiziksel faydalar sağlar ve genel refahınız üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir.

Vücudunuzda güç ve esneklik geliştirdikten sonra daha fazla fiziksel strese dayanabileceksiniz. Ayrıca, vücudunuzdaki tüm kas dengesizliklerinden kurtulacaksınız, bu da fiziksel aktivite sırasında yaralanma şansınızı azaltacaktır.

Kas dengesizliklerini düzeltmek, az aktif olan kasları güçlendirme ve aşırı aktif olanları gerdirmenin bir kombinasyonunu gerektirir.

Kaslarınızı uzatmaya ve açmaya çalıştığınızda vücudunuzun genel olarak daha iyi hissetmesi muhtemeldir. Kaslarınız daha gevşek ve daha az gergin olduğunda, daha az ağrı ve sızı yaşarsınız. Ayrıca, kas krampları yaşama olasılığınız daha düşük olabilir.

Kas esnekliğini artırmaya odaklandığınızda, duruşunuzun iyileşmesi muhtemeldir. Vücudunuzu çalıştırmak, uygun hizaya sahip olmanızı ve herhangi bir dengesizliği düzeltmenizi sağlar. Ayrıca, artan hareket aralığı ile belirli şekillerde oturmayı veya ayakta durmayı daha kolay bulabilirsiniz.

Vücudunuzu esneten ve açan pozları düzenli olarak almak, rahatlama hissi uyandırabilir. Fiziksel faydalar rahat bir zihin durumuna kadar uzanabilir. 

Daha esnek hale geldikçe gücü artırmak da önemlidir. Bu, kaslarınızın doğru miktarda gerginliğe sahip olmasını sağlar. Böylece sizi ve hareketlerinizi destekleyecek kadar güçlü olurlar ve fiziksel olarak daha zinde olmanızı sağlar.

Vücudunuzun daha fazla hareket etmesine izin vermek için esnekliğinizi artırdığınızda, fiziksel olarak daha iyi performans gösterebileceksiniz. Bunun nedeni kısmen kaslarınızın daha etkili çalışmasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here