Zorluklar yıldırmasın

0
107

Geçtiğimiz günlerde 56’ncı kuruluş yıldönümünü kutlayan Balıkesirspor’un 3-5 sezonunu bir kenara koyarsak, hemen her sezonda görev yapan başkan ve yöneticilerin işi hep zordu.

Nedim Ömer ve ekibinin işi de zor…

Hem de çok zor.

Vakit kaybedilmeden atılması gereken o kadar çok hayati adım varken, ağzından Balıkesirspor çıkanların beklentileri de çok farklı.

Kimisi, hangi marka forma giyeceğini merak ederken, kimisi armanın harfi mi küçük, boyu mu kısa derdinde…

Kimisi şampiyonluk hesabı yaparken, kimisi TFF 2. Lig’de nasıl tutunabiliriz peşinde…

Kimisi “Yeni Stat” derken, kimisi antrenman sahası arıyor…

Oysa hasta yoğun bakımda, can derdinde…

Ama dışarından izlediğim kadarıyla Nedim Ömer ve arkadaşları, her şeyin başının para olduğunun farkında hareket ediyor.

Kongrenin ardından sponsor arayışlarına ağırlık veren çiçeği burnunda yöneticiler, isim sponsorluğu doğrultusunda önemli bir adım attı.

Ülkemizin önemli ve milli, ilaç, kozmetik ve hammadde üreticisi Farmasi ile ciddi bir bedel karşılığından isim sponsorluğu görüşmelerine başlayan Balıkesirspor yöneticileri mesafe kat etmeye de başladı.

Yeni sezon takım bütçesinin çok büyük miktarını karşılayacağını düşündüğüm rakam üzerinden anlaşma sağlanırsa, Balıkesirspor için kelimenin tam anlamıyla derin bir nefes desteği, Farmasi’den gelir.

Geçtiğimiz sezon, forma göğüs reklamı için uzun vadeli bir sözleşme yapıldığı için caymanın bedeli var. Ancak, forma kol, sırt ve şort reklamları için de ciddi görüşmeler yapıldığını biliyorum.

Bu arada sportif direktör olarak Can Cangök ile anlaşma sağlanması, takım mimarisi ve idaresi anlamında Balıkesirsporlu yöneticilerin işini kolaylaştırıp, yükünü hafifletecek olumlu bir imza oldu.

Diğer taraftan, Nedim Ömer ve ekibi, kulübe ilgisiz kalmakla suçlanan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Başkan Vekili Yasin Sagay’ı Pazartesi günü ziyaret ederek, geleneksel hale gelen formalarını takdim etti.

Bununla birlikte sosyal medyada eleştiriler de başladı…

Daha önce de gidilmiş de, kaçıncı kez forma veriliyormuş da, bugüne kadar destek olmamış, bundan sonra neden olsunmuş…

Ne olsun istiyorsunuz?

Gitmesinler mi?

Görüşmesinler mi?

İstemesinler mi?

Sizler, “Ağlamayan bebeğe, emzik vermezler” diyen ataların torunu değil misiniz?

Bu açıdan Başkan Nedim Ömer ve ekibine tavsiyem, kulak tıkamaları olur.

Nedim Başkan, belki de kendi işiniz, kendi derdiniz için asla çalmayacağınız kapıları Balıkesirspor için çalacaksınız. Birçok yerde beklediğiniz karşılığı bulamadığınıza üzülürken, birileri tarafından da sürekli eleştirileceksiniz.

Bu, sizleri yıldırmasın…

Şevkinizi kırmasın.

Siz yeter ki doğru kapıları, doğru zamanda ve doğru projelerle çalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here