Koyunculuk OSB için çalışmalar sürüyor

0
42

Balıkesir, Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri ile gelişecek. Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir’de kurulması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Balıkesir’de kurulması planlanan İhtisas (Koyunculuk) Organize Sanayi Bölgesi için Vali Ersin Yazıcı’nın katıldığı toplantı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Vali Yazıcı, Tarıma Dayalı İhtisas (Koyunculuk) Organize Bölgesi ile ilgili başlangıcından bu güne yapılan işler, yer seçimi çalışmaları, mera tahsis amacı değişikliği çalışmalarının da son durumu ile ilgili bilgi alarak, fikir alışverişinde bulundu.

“TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ TARIM ÜRETİM MERKEZİ”

Türkiye’nin önemli tarım üretim merkezlerinden Balıkesir’de kurulması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hakkında açıklamalarda bulunan İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Kurtuluş Candan, “Balıkesir’de tarım ve sanayiyi aynı anda geliştirmek adına hem de bu vesileyle yatırımcıyı tarıma teşvik etmek amacıyla eksikliğini gördüğümüz Tarıma Dayalı (Koyunculuk) Organize Sanayi Bölgesi’ni ilimizde kurmak adına bazı projeler geliştirdik. Balıkesir’de hayvansal üretimde sürdürülebilirliğin sağlanması, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulabilmesi için Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgeleri kurulması önem arz etmektedir” dedi.

“BALIKESİR’E DEĞER KATACAK”

Vali Ersin Yazıcı ise; Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri’nin Balıkesir için önemli bir adım olduğunu valilik olarak gereken desteğin sağlanacağını belirterek, çalışmaların düzenli bir şekilde devam etmesi talimatı verdi.

Tarıma Dayalı (Koyunculuk) Organize Sanayi Bölgesi’nin Balıkesir’in lokomotifi olacağını belirten Yazıcı, bu tür projelerin Balıkesir’e ekonomik ve sosyal anlamda çok şey katacağını ifade etti.

“İSTİHDAMIN ARTMASINI ÖN PLANDA TUTTUK”

Balıkesir’in kalkınması, tanıtılması, istihdamın, gelir düzeyinin artırılması yönünde çalışmalara devam ettiklerini ifade eden Vali Yazıcı, “Bu toplantıda karşılıklı istişare ve fikir alışverişinde bulunduk. Her zaman ilimizin ve ilçelerimizin gelişmesini, değişmesini, istihdamın artmasını, ekonominin güçlenmesini ön planda tuttuk ve çalışmalarımızı bu doğrultuda gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımızın ilçelerimize çok büyük değer katacağına olan inancım tamdır” dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here