Kula: Virüse yenilmedik!

0
50

BTO olağan meclis toplantısında konuşan BTO Başkanı Rahmi Kula, “Koronavirüs süreci hepimiz için çok zorlu geçiyor. Bizler Balıkesir iş dünyası olarak korona virüse yenilmedik. Aldığımız önlemlerle mücadelemizi sürdürüyor, artık normalleşiyoruz. Balıkesir esnafı, tüccarı, sanayicisi olarak işimizin başındayız” dedi.

Balıkesir Ticaret Odası’nın (BTO) olağan meclis toplantısı yapıldı. Vali Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın video konferansla katıldığı toplantının açılışında konuşan BTO Meclis Başkanı Okan Telaşeli, “Korona virüs sürecinde bugün yeni bir döneme girdik. Artık normalleşme surecindeyiz. Umuyoruz ki, bu süreci de başarıyla atlatarak ikinci bir salgına sebebiyet vermeden normal hayatımıza döneriz. Toplantımızın devamında Valimiz Ersin Yazıcı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz bizlerle birlikte olacaklar ve normalleşme sürecini değerlendireceğiz” dedi.

KULA: ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM İLİMİZ İÇİN BİR FIRSAT DÖNEMİ OLACAK

BTO Başkanı Rahmi Kula, “Korona virüs süreci hepimiz için çok zorlu geçiyor. Bu süreçte iş yerlerini kapatmak zorunda kalan ve yaklaşık 2,5 aydır faaliyeti olmayan üyelerimiz vardı. 1 Haziran itibarıyla iş yerlerimizi açtık. Tekrar hayata başladık. Bizler Balıkesir iş dünyası olarak korona virüse yenilmedik. Aldığımız önlemlerle mücadelemizi sürdürüyor, artık normalleşiyoruz. Balıkesir esnafı, tüccarı, sanayicisi olarak işimizin başındayız. Türkiye’yi doyuran İl Balıkesir olarak bu süreçte de üretmeye devam ettik. Tarım ve hayvancılık üretimimizle, gıda sanayimizle ülkemizi doyurmaya devam ettik.

Bu yıl ayrıca özellikle yaz döneminde turizm sektörümüz, dağ turizmi, deniz turizmi, kaplıca turizm ve alternatif turizm imkanlarıyla Akdenizli turizmcilere göre çok daha avantajlı bir şekilde hizmet vermeye devam edecektir. Önümüzdeki dönem ilimiz için de bir fırsat dönemi olacak. Allah tüm üyelerimize hayırlı kazançlar versin. Normalleşme süreci ile başlayan yeni dönemin eskisinden daha iyi olmasını diliyorum. Toplantımızın devamında bizlerle birlikte olacak olan Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız ile hem korona virüs sürecinin başlangıcından bugüne kadar olan dönemi hem de 1 Haziran tarihinden itibaren başlayan normalleşme dönemini değerlendirme imkanı bulacağız” dedi.

YILMAZ: ÖNLEMLERİMİZ UYGULAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Toplantıda Vali Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, korona virüs süreci hakkında değerlendirmelerde bulunarak 1 Haziran tarihinden itibaren başlayan normalleşme döneminde yapılacaklar ile alınacak tedbirler hakkında bilgi verdi. İş adamlarına seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Tüm dünya için zorlu bir süreç olan korona virüs salgını sürecini Valimiz ile koordine bir şekilde aldığımız önlemlerle herhangi bir aksaklıkla karşılaşmadan geçirdik. Bundan sonraki normalleşme döneminde de önlemlerimiz uygulamaya devam edeceğiz. Maske kullanımı, sosyal mesafe, hijyen kurallarına dikkat etme gibi konularda vatandaşlarımıza gerekli uyarıları yaparak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

VALİ YAZICI: ORTAK AKIL İLE YÖNETTİK

Vali Ersin Yazıcı, 2.5 aydır yaşanan pandemi sürecinde devletin bütün kurumları ile uyumlu bir şekilde çalışarak, ortak akıl üreterek bu dönemi yönetmeye çalıştıklarını söyledi.

Vali Yazıcı, “Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Bu da birlik ve beraberlik ruhuyla hareket etmemizden kaynaklanıyor. Bundan sonra önümüzdeki yeni bir süreç var. Bu dönem ekonominin hızlanması ve üretimin artması gereken bir dönem olarak karşımızda duruyor. Bugüne kadar gösterdiğimiz birlik ve beraberlik duygusuyla bu dönemi de hep beraber aşacağımıza inanıyorum” dedi. Toplantı Meclis ve Meslek Komite Üyelerinin sorularının cevaplanması ile son buldu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here