Demir’den Ayvalık peyzajları sergisi

0
71

Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi, ressam Mualla Demir’in ‘Ayvalık Peyzajları’ konulu resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

24 Eylül akşamına kadar gezilebilecek olan serginin açılışı Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Ersan Bahar tarafından yapıldı. Kültür ve sanat kenti Ayvalık’ta sanatçıları konuk etmekten, birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını dile getiren Ersan Bahar, sanatseverleri sergiye davet etti.

Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Fransızca Bölümü’nde eğitim gördüğü yıllarda kara kalem çalışmalarıyla resme başlayan sanatçı, Balıkesir Gençlik Eğitim Merkezi’nde resim öğretmeni Gökhan Bilgili rehberliğinde, yağlı boya çalışmalarını devam ettiğini söyledi.

Ressam Mualla Demir, “Ressam Özdemir Yemenicioğlu ile Balıkesir Güzel Sanatlar Atölyesi’nde, Ressam Gülseren Kayalı ile Ayvalık Tarlakuşu Atölyesi’nde ve Ressam Rukiye Garip ile kendi atölyesinde çalıştım. Çalışmalarıma, kendi atölyemde devam ediyorum” dedi.

Bugüne kadar dördü kişisel, 16’sı karma olmak üzere 20 sergiye katılan Ressam Mualla Demir, özel olarak resmini yaptığı Prof .Dr. Türkan Saylan’ın portresini Ayvalık Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ne armağan etti. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here