Edremit Kitap Fuarı’nda konuşan Gazeteci Ağırel: Umudu kuşatacak güç yok

0
270

13 Ağustos’ta başlayan 5. Edremit Kitap Fuarı’nda ikinci gün geride kaldı. Fuarın ikinci gününde de binlerce kişi kitap fuarlarını ziyaret etti, ilgiyle söyleşileri takip etti ve sevdiği yazarların imzalı kitaplarını satın aldı. Yazar Murat Ağırel, “Umudu kuşatacak güç yok. Umudunuzun bittiği yerde inadınız başlasın” dedi.

5. Edremit Kitap Fuarı devam ediyor. Fuarın ikinci gününde ‘Ustaların Çocukları ve Köy Enstitüleri’ başlıklı söyleşide yazar Öner Yağcı, Fakir Baykurt’un kızı Işık Baykurt, Talip Apaydın’ın kızı Su Apaydın Öğe, babaları üzerinden dönemi ve Köy Enstitülerini anlattı.

Ustaların çocuklarının söyleşisinden sonra usta şair ve yazar Ataol Behramoğlu, ‘Şiire dair her şey’ başlıklı söyleşide şiirlerinden örnekler verdi, şiirin arka planını anlattı, izleyicilerin sorularını yanıtladı. Şair Berhamoğlu, iki küçük izleyicinin okuduğu şiir sonrası sahneyi miniklerle paylaştı.

GAZETECİLER MEMLEKETTE VURGUNU ANLATTI

Gazeteciler Murat Ağırel ve Can Coşkun ise Memlekette Vurgun başlıklı söyleşide, yolsuzluğun geldiği inanılmaz boyutu anlattı. Ağırel, Melih Gökçek döneminde Ankara’da yapılan parsel parsel yağmalamayı ve Ankapark gerçeğini örneklerle anlattı. Türkiye’nin soyulmaya devam ettiğini ileri süren Ağırel,“Umudu kuşatacak güç yok. Umudunuzun bittiği yerde inadınız başlasın” dedi. 5. Edremit Kitap Fuarı’nın ikinci günü Uğur Arslan şiirleri ve şarkılarıyla sona erdi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here