Eğitim tamam sıra perdede

0
96

Bu yıl Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla ilk kez düzenlenen Balıkesir Tiyatro Festivali başladı. İki bölümden oluşan festivalin ilk bölümü 18-22 Haziran tarihleri arasında Balıkesir il merkezinde gerçekleşirken; ikinci bölümüyse 23-26 Haziran’da Ayvalık’ta yapılacak.

Balıkesir Tiyatro Festivali çocuk ve gençlere yönelik programlarıyla ön plana çıkıyor. Gençlerle; eğitmenler, oyuncular, yazarlar buluşuyor. Festival kapsamında 16 haftalık eğitim alan gençler bu akşam kapanış gecesinde oyunlarını sergileyecek.

Yönetmen Şenol Önder; festivalin önemine ve çocuklara yönelik etkinliklerle ön plana çıkmasına dikkat çekti. Önder, “Balıkesirli tiyatro sever lise öğrencileri 16 hafta boyunca tiyatro eğitimi aldı. Gençler oyunlarını coşkuyla sergileyecekleri için mutluluk duyuyor” dedi.

Gençlere verilen oyunculuk eğitimi kapsamında Karesi ve Altıeylül ilçelerinden 8 okul pilot bölge olarak belirlendi. 16 haftalık eğitim planı oluşturuldu. Elçin Gürler, Berna Adıgüzel, Senem Oluz, Murat Göçmez, Sevil Akı ve Melis İşiten’den oluşan kadro gençlere yazarlık, oyunculuk, hareket, ses nefes diksiyon eğitimleri verdi. Gençler, Şenol Önder yönetmenliğinde bu akşam oyunlarını sahneleyecek. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here