İki oyuna bir bilet

0
36

Ünlü sanatçı Nejat Uygur’un 95’nci doğum günü nedeniyle adının Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Sahnesine verilmesinin ikinci yılı şerefine sanatseverler bir bilet alarak iki oyunu birden izleyecek.

Ayvalık Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelenen, Erkan Cılak’ın yazıp yönettiği ‘Neyzen Ya Yaşıyorsa’ oyunu 8 Ağustos Pazartesi günü Ayvalık amfitiyatroda sanatseverlerle buluşacak. İzleyiciler, aynı biletle 9 Ağustos Salı günü Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosunca sahnelenen ‘Süt Kardeşler’ oyununu da amfitiyatroda ücretsiz olarak izleyebilecek.

İlk sahnelendiği günden beri kapalı gişe devam eden oyunun açık hava tiyatrosu seanslarına ilgi gün geçtikçe büyüyor. Oyun Ayvalık’ta 9 Ağustos Salı günü tiyatroseverler ile buluşacak.

Süt Kardeşler ile seyirciyi 1950’li yıllara götüren oyunun kadrosunda Süheyl Uygur, Behzat Uygur, Emine Ün, Ömer Yılmaz, Nurten İnan, Hakan Eke, Mesut Yılmaz ve Lidya Ersemiz bulunuyor.

Bu sefer hem yönetmen hem de oyuncu olarak karşımıza çıkan Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler oyunu farklı bir yorum ile sahneye koyuyor. Tadına doyulmayan kahkaha şöleninde oyunun başından sonuna kadar yüksek bir enerjiyle seyircilerine keyifli dakikalar yaşatıyor. Muhteşem bir vodvil örneği olan oyunun sonunda seyirciler oyuncuları dakikalarca ayakta alkışlıyor.

Baştan sona tempolu enerjik bir oyun olan Süt Kardeşler oyununun müziklerini Ercan Saatçi yaptı. Ercan Saatçi’nin kariyerindeki ilk tiyatro müzik çalışması olan bu oyunda kullanılan müzikler, oyunun sonunda seyircilerin diline dolanıyor. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here