‘İzmaritsiz Ayvalık’

0
217

Ayvalık Belediyesi ve TEMA Vakfı Ayvalık ilçe sorumluluğunda, ‘İzmaritsiz Ayvalık’ teması altında karikatür yarışması düzenlendi. Yarışmanın uluslararası, ulusal amatör ya da profesyonel bütün karikatür çizerlerine açık olduğunu ifade eden Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, gönül veren herkesin yarışmaya katılabileceğini belirtti.

Belediye Başkanı Ergin, sigara izmaritlerini küllüklere, çöp kutularına değil sokağa, denizlere, sahile, kumsala, ormana  atarak; doğal yaşamı tehlikeye atanları karikatürün evrensel diliyle uyarmak ve bu konuda toplumsal farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

KATILIM ŞARTLARI

– Gönderilecek karikatürler yayımlanmış olabilir, ancak bir başka yarışmadan ödül almamış olması gerekir.
– Yarışmaya gönderilecek karikatürlerde çizim tekniği serbesttir. Elektronik ortamda gönderilecek karikatürler en az 300 dpi çözünürlükte olmalıdır.
– Her yarışmacı en fazla 3 (üç) karikatür ile katılabilir. Yarışma karikatürleri (ödül alsın veya almasın) iade edilmez ve her türlü kullanım hakkı eser sahibinin yanı sıra Ayvalık Belediyesi’ne de aittir.
– Yarışmacılar, karikatürlerinin yanında ad-soyadlarıyla iletişim bilgilerini içeren EK1 ve EK2 Belgelerini  okunaklı olarak yazmalıdır. Karikatürler en son 21/08/2022 Pazar günü 17.30’a kadar izmaritsizayvalik@gmail.com adresine  e-posta ile ulaşmış olmalıdır.
– Karikatür yarışması Ayvalık Belediyesi ve TEMA Vakfı Ayvalık ilçe sorumluluğunun ilan edeceği tarih ve mekanda yapılacaktır.

– Katılan karikatürler numaralandırılarak sergilenecek ve sonuçlar sergiyi izlemeye gelenlerin oy sandığına gün boyu kullandıkları oylar ile belirlenecektir. Karikatür sanatçısı Sönmez Yanardağ’ın koordinatörlüğünde Ayvalık Belediye Temsilcisi ve TEMA Ayvalık Temsilcisi’nden oluşan komisyonun denetiminde, saat 17.05’ten itibaren sayılacak ve en fazla oyu alan dokuz ulusal karikatür Ayvalık’ın yerel ürünlerinden oluşan hediye paketi ile ödüllendirilecektir. Ödüller, bir hafta içerisinde kazanan sanatçıların  adreslerine kargoyla gönderilecektir.
– Ayvalık Belediyesi seçilen eserleri çevre etkinliklerinde sergileyecek, sosyal medyada, belediyeye ait kültür sanat ve turizm dergisinde eser sahiplerinin isimleri ile birlikte yayınlayacaktır. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here