“Sanat aşkı, insanı hayata bağlıyor”

0
126

ÖZEL HABER – Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Ebru Sanatçısı Belgesi olan Neliman Şentuna Özkarasu, Nel Ebru Atölyesinde çalışmalarını sürdürüyor. Özkarasu, şu ana kadar 5 kişisel sergi açtı, 40 öğrencisinin sergisine katkı sağladı. Özkarasu, Geleneksel Türk Ebru sanatı üzerine çalışıyor. Özkarasu, bugüne kadar 15 Ebru Sanatçısı yetiştirdi. Özkarasu, yüzlerce öğrencisinin olduğunu söyledi.

“EBRU’DA KENDİMİ BULUYORUM”

Ebru Sanatçısı belgesi olan Neliman Şentuna Özkarasu, Ebru sanatının kendisi için aşk olduğunu, Ebru’da kendini bulduğunu belirtti. Hayallerini ve huzuru ebru teknesi başında bulduğunu anlatan Özkarasu, Ebru sanatına 35 yıl önce başladığını ifade etti.

Özkarasu, “Her platformda Ebru’yu sunduk. Çorbada benim de tuzumun olması beni mutlu ediyor. Önümüzdeki günlerde Erasmus projesi kapsamında Balıkesir’e gelecek Öğrencilere tanıtım gösterisi yapacağım” dedi.

“İNSANLAR MUTLAKA BİR SANATLA UĞRAŞMALI”

Özkarasu, konuşmasının sonunda insanların mutlaka bir sanatla uğraşmalarını önerdi. Bayanlara evlerde boş oturmalarını bir sanatla uğraşmalarını tavsiye etti. “Sanat aşk veriyor. İnsanı hayata bağlıyor. İnsan hayatının her döneminde sanatla uğraşmalı” diye konuştu. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here