Uluslararası Ayvalık Tiyatro Festivali 11 yaşında 

0
154

Ayvalık Sanat Derneği (ASD) ve Ayvalık Kültür Sanat Derneği (AYKÜSAD) ortaklığıyla, Ayvalık Belediyesi ana sponsorluğunda ve Kültür Bakanlığı’nın katkı ve desteğiyle düzenlenen 11.Uluslararası Ayvalık Tiyatro Festivali, yerel işletmelerin sponsorlukları ve gönüllü çalışanlarıyla 11-15 Mayıs tarihleri arasında tiyatro severlerle buluşmaya hazır.

Beş gün boyunca devam edecek olan festival At Arabacılar Meydanı’ndan (Dr. Fazıl Doğan) saat 17.30’da kortej yürüyüşü ile başlayacak.

Pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamayan festivalin “Perde Açılıyor” sloganıyla bu yıl 11’incisi gerçekleştirilecek. Dokuz yerli tiyatro ekibinin yanı sıra, Özbekistan, Irak ve İran’dan katılan üç konuk ekibin yer aldığı festivalde çocuk oyunları, sokak performansları, atölye çalışmaları, söyleşiler, resim ve heykel sergileri yer alacak.

Festivalin açılışı İstanbul Devlet Tiyatrosu’nca on yıldır kapalı gişe oynanan “Profesyonel” adlı oyunla, kapanışı ise Özbekistan Devlet Şehir Tiyatroları’nın “Ana” adlı oyunu ile yapılacak. Festival kapsamında, oyuncu ve seslendirme sanatçısı Bedia Ener Öztep’e  “Tiyatro Emek Ödülü” takdim edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here