Kurs bitti, işe başladılar

0
128

Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde düzenlenen istihdam garantili meslek kursunda eğitimlerini tamamlayan 13 Gazaltı Kaynak Kursiyeri sertifikalarını alarak taahhüt veren firmalarda işe başladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonluğunda Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) güdümlü proje desteğiyle kurulmuş olan Balıkesir Organize Sanayi (BALOSB) Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi istihdam garantili ilk kursiyerlerini mezun etti.

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Balıkesir Sanayi Odası’nın ortak olarak yer aldığı yaklaşık 7.3 milyon lira bütçeyle tamamlanan proje ilk mezunlarını vererek meslek liselerinin tercih edilebilirliğini arttırma ve nitelikli personel yetiştirme hedefini gerçekleştiriyor.

13 KURSİYER İŞE BAŞLADI

BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nin Balıkesir İŞKUR ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğu ‘Meslek Edindirme Kursları’ protokolü çerçevesinde, istihdam garantili ‘Gazaltı (MİG-MAG) Kaynakçısı’ ve ‘CNC Tezgah Operatörlüğü’ kursları açtı. Gazaltı Kaynak Kursunu başarıyla tamamlayan 13 kursiyer sertifikalarını alarak, taahhüt veren firmalarda işe yerleştirildi. CNC Tezgah Operatörü kursu ise 9 Ekim tarihinde sona erecek ve kurs sonunda başarılı olan kursiyerler sertifikalandırılarak taahhüt veren firmalarda işe başlayacak.

MERKEZDE 85 KURSİYER EĞİTİM ALDI

BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde ayrıca ‘Uygulamalı Temel Pnömatik Eğitimi’ 12 BALOSB firmasından 58 katılımcı Mart 2021’de eğitimlerini tamamlamış; yoğun talep olması sebebiyle Nisan 2021’de BALOSB firmalarından 18 ve üniversite öğrenci gruplarından 11 olmak üzere toplam 27 katılımcı eğitimini tamamladı.

KURSLAR DEVAM EDECEK

Yoğun talep gören Gazaltı Kaynak Kursunu Eylül ayı sonunda tekrar açmayı planlayan BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, Ekim ayı sonunda ikinci CNC Tezgah Operatörlüğü ve Makine Bakım Onarım kursunu da açmayı planlıyor. Merkez ayrıca sanayi kuruluşlarının istekleri doğrultusunda çalışanların mesleki gelişimlerine yönelik kurslarla ilgili talepleri toplayarak gerekli çalışmaları gerçekleştiriyor. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here