Kuruluş ayarlarına döneceğiz

0
144

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, yerel seçimleri, parti içindeki değişiklik beklentilerini ve Balıkesir’e yeni yatırımcı getirme çalışmalarını HABERCİ’ye değerlendirdi. Çelik, “Ak Parti kendi içinde özeleştirisini yapar. Partimizde kurucu ayarlara dönülme beklentisi var. Yapılacak değişiklik vatandaşlarımıza yaklaşımda ve hizmette anlayış değişikliği olacak” dedi.

HABERCİ’yi ziyaret eden Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, HABERCİ Genel Müdürü Orhan Köken ve Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Acaröz ile görüşerek siyasi, gelişmeleri değerlendirdi. Balıkesir’de yerel seçimlerden başarı ile çıktıklarını kaydeden Çelik, “Balıkesir’de Büyükşehir Belediyesini kazandık. Bu zorlu şartlar altında alınan netice kesinlikle başarılı bir neticedir. Daha iyi de olabilirdi bizim elimizde olmayan nedenlerle daha başarılı bir sonucu alamadık” dedi.

“PARTİ İÇİNDE GEREKEN TEDBİRLER ALINACAK”

Milletvekili Adil Çelik, “Bu seçimlerin galibi Ak Parti’dir. Elbette İstanbul, Ankara gibi büyükşehirleri kaybetmiş olmaktan dolayı üzgünüz ama daha önceki konuşmalarımda da söyledim. Ak Parti özeleştiriyi çok iyi yapar bunun da dinamizminin içine ekleyen parti. Bu sonuçlardan gereken incelemeler, araştırmalar yapılacaktır, gerekli tespitler yapılarak tüm tedbirler alınacak.

Ak Parti sevdalılarının arzu ettiği çizgide siyaset yapmaya devam edeceğiz. Ak Parti’nin tabanında oluşan beklentinin kişilerle alakası olduğunu düşünmüyorum. Burada bir anlayış değişikliği isteniyor beklenen şey bu. Beklentiyi kişilere bağlamak bizi hataya sürükler. Bizden beklenen sık sık da bahsedilen kuruluş ayarlarına dönmek. Ne bugün Ak Parti başladığı noktada ne de Türkiye 2002 noktasında. Herkes gelişti ve değişti. Burada kastedilen şey anlayış değişikliği. Siyasete ve insanlara yaklaşım olarak bunun anlaşılması lazım” diye konuştu.

“OSB GENİŞLEME BÖLGESİ’NDE ALTYAPI İÇİN 50 MİLYON GEREKİYOR”

Balıkesir’e yatırım için büyük firmaların getirilmesi yönündeki çalışmaları da değerlendiren Ak Parti Milletvekili Çelik, “Balıkesir’e bugün büyük bir firmanın biri gelse hazır verecek yerimiz yok. Organize Sanayi Bölgesi’nde genişleme çalışmaları devam ediyor. Kamulaştırma ve arıtma tesisi çalışmaları için 50 milyon liraya ihtiyaç var biz bunu hem bakanımıza hem Cumhurbaşkanımıza ilettik konuyu da takip ediyoruz. Bizim Organize Sanayi Bölgesi’ndeki genişleme alanını mutlaka hizmete almamız lazım” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here