Kuyumcular Standart İstiyor

0
110

Ulus Kuyumculuk’un sahibi Eyüp Ulus, kuyumcu açmak isteyen birinin yeterli eğitiminin ve sabıkasının olup olmadığının kontrol edilmesi gerektiğini söyledi.

Ulus, kuyumculuğun standartları olması gerektiğini belirterek, “Kuyumcu açmak isteyen birinin yeterli eğitimiyle sabıkası olup olmadığı kontrol edilmeli” dedi.

Ulus, HABERCİ’ye kuyumculuk sektöründeki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kuyumcu açmak isteyen herkesin belli yeterliliklere sahip olması gerektiğine işaret eden Ulus, bugün isteyen herkesin kolaylıkla kuyumcu olabildiğini ve kötü niyetli kişilerin de dükkan açabildiğine dikkat çekti.

Kuyumcu açılırken, polis, belediye ve Kuyumcular Odası veya dernekler tarafından kontrol edilmesi gerektiğine dikkati çeken Eyüp  Ulus, belirli kontroller sonucunda bir kişinin kuyumcu açıp açamayacağına ve o dükkanın kuyumcu olup olamayacağına karar verilmesinin daha doğru olacağını belirtti.

SAHTE ALTIN UYARISI!

Ulus, son dönemde sahte altın vakalarının ortaya çıktığını belirterek, bazı kötü niyetli kişilerin de sahte altınlarla kuyumcuları adeta hedef aldığını dile getirdi. Ulus, kuyumcuların çalıntı malları satın almalarını önlemek için birbirlerini uyardıklarını ve tespitlerini emniyet güçlerine ilettiklerini de sözlerine ekledi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here