Kyzikos Maratonu sona erdi

0
141

Erdek Belediyesi, Erdek Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Bandırma Dağcılık Doğa Sporları İhtisas Kulübü işbirliğiyle düzenlenen ve 550 sporcunun katıldığı Kyzikos (Kapıdağ) Ultra Maratonu’nda yarışmalar, 4 kategoride yapıldı.

Adını Kapıdağ Yarımadası’nın girişindeki binlerce yıllık Kyzikos antik kentinden alan Ultra Maraton’da 5, 22, 56 ve 85 kilometrelik parkurlarda dereceye giren sporculara Erdek Cumhuriyet Meydanı’na kurulan platformda ödülleri verildi.

Kapıdağ Yarımadası’nın adının uluslararası spor camiasında duyurulması hedeflenen organizasyonun son gününde Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Salman Koçu tarafından dereceye giren sporcuların ödülleri takdim edildi.

İlk amacı spor yapmayanları spora teşvik etmek olan Kyzikos Ultra Maratonu’nun Erdek’in tanıtımı için de önemli olduğunu ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, etkinliğe katılan tüm sporculara ve katılımcılara teşekkür etti.

‘Koşabiliyorken Koş’ projesi kapsamında Bandırma Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çalışanları da maratona katıldı.  İlçe Müdürlüğü personeli İsmail Güzsoy 22 Km’lik zorlu parkurda koştu. Aynı zamanda Edincikspor sporcusu olan İsmail Güzsoy, parkuru başarıyla tamamladı.

85 Km. kategorisinde erkeklerde Ali Şen ve Ali Düzdaş, bayanlarda Özden Sertkaya, 56 Km. kategorisinde erkeklerde Rafet Özcan, bayanlarda Aylin Savacı Armador, 22 Km. kategorisinde Mehmet Soytürk, bayanlarda Gülşen Eser, 5 Km. Kategorisinde erkeklerde Arslan Çehrelioğlu, bayanlarda İklim Aslan birinci oldu. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here