Limitler açıklandı

0
77

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kulüp Lisans Kurulu, 2020-2021 Sezonu Süper Lig ekiplerinin harcana limitlerini belirledi. Açıklanan limitleri aşan kulüplere Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı’nda öngörülen cezalar uygulanacak.

TFF internet sayfasından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kulüp Lisans Kurulu, 3 Ağustos 2020 tarihli toplantısında 2020-2021 Sezonu Süper Lig Takım Harcama Limitleri’ni belirledi.

Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı’nın 89. Maddesi kapsamında, Ek XII’de yer alan usullerle belirlenen Süper Lig Takım Harcama Limitleri şu şekilde hesaplandı:

Limitler tablo görseli: Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatının EK XII F Maddesinde belirtildiği üzere; T sezonunda Süper Lig’de yer almamış kulüplerin profesyonel futbol takımı harcama limitleri T sezonunu Süper Lig’i 7-15 sıralarında tamamlamış kulüpler için T+1 sezonu için onaylanan Takım Harcama Limitlerinin (harcama tutarı en yüksek ve en düşük takım dahil edilmeyerek) ortalaması alınacaktır.

Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatının EK XII G Maddesinde belirtildiği üzere; Kulüpler için belirlenen takım harcama limitleri belirtilen gerekçelerle ve usullerle, 15 Aralık tarihine kadar yapılacak başvurular ve her iki transfer ve tescil döneminin son günü en geç saat 18:00’e kadar yapılacak başvurular üzerine Kulüp Lisans Kurulu tarafından artırılabilir.”

CEZALAR CAN YAKACAK

Kulüp Lisans Kurulu tarafından belirlenen limitleri aşan Süper Lig kulüpleri, cezai yaptırımla karşı karşıya kalacak. Takım Harcama Limitinin aşılması halinde Kulüp Lisans Kurulu tarafından verilecek cezalar ise şöyle:

% 5’e kadar aşılması durumunda İhtar Cezası,

% 6 -% 10 arası aşılması durumunda Kadro Sınırlaması Cezası,

% 11 -% 15 arası aşılması durumunda Transfer Yasağı Cezası,

% 16 – % 20 arası aşılması durumunda 1 Puan Silme Cezası verilir, buna ek olarak Transfer Yasağı, Kadro Sınırlaması ve Para Cezası yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanır.

% 21 – % 25 aşılması durumunda 2 Puan Silme Cezası verilir, buna ek olarak Transfer Yasağı, Kadro Sınırlaması ve Para Cezası yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanır.

% 26 ve Üstü aşılması durumunda 3 Puan Silme Cezası verilir, buna ek olarak Transfer Yasağı, Kadro Sınırlaması ve Para Cezası yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanır.

Kulüplerin, talimat gereği Kulüp Lisans Kurulu’na sunması gereken bilgi ve belgeleri süresinde sunmaması, eksik sunması veya yanıltıcı bilgi ve belge sunması halinde Kurul tarafından, ihlalin ağırlığına göre İhtar, Kadro Sınırlaması, Transfer Yasağı ve Puan Silme yaptırımları birlikte veya ayrı uygulanacak. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here