Lisans uyarısı

0
241

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, amatör kulüplere lisans uyarısı yaptı. 2005 sonrasında doğan oyuncuların, 2019-2020 Sezonu’nda resmi karşılaşma oynama şansının olmadığı belirtilen açıklamada bu yöndeki başvuruların kabul edilmeyeceği belirtildi.

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu resmi internet sayfasında yapılan açıklama şöyle: “Bilindiği gibi 13 Mart 2020 tarihli duyurumuzda yerel liglerimizde büyükler kategorisi ve U19 kategorisi müsabakaları hariç tüm altyapı kategorilerinde müsabakaların oynanmayacağı kararı verilmişti. U19 kategorisinde 2004 ve daha büyük doğumlu futbolcuların oynadığı dikkate alındığında 2005 ve daha küçük doğumlu futbolcular, 2019-2020 sezonunda futbol oynamayacaktır.

Duyumlarımıza göre bazı kulüpler, 2005 ve daha küçük doğumlu futbolculara filiz lisans çıkartmak için Bölge müdürlüklerimize başvuruyorlarmış. Resmi müsabaka yapmayacak çocuklara lisans çıkartmak doğru değildir. Bu tür kulüplerin belirtilen yaş gruplarında vize ve filiz lisans işlemi yapılması başvuruları kabul edilmeyecektir.” İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here