Maçı 2-0’dan çeviren Altınolukspor adını Final Grubu’na yazdırdı

0
290

Edremit Belediyesi Altınolukspor, TVF Sigortashop Kadınlar 1. Lig Yarı Final Etabı’ndaki ikinci müsabakasında karşılaştığı Nevşehir Belediyespor karşısında ilk iki sette 2-0 geriye düşmesine rağmen, tie-break setine taşımayı başardığı mücadeleyi 3-2 kazandı ve adını Final Grubu’na yazdırdı.

Bursa Cengiz Göllü Spor Salonu’nda oynanan ve baştan sona müthiş bir çekişmeye sahne olan karşılaşmanın ilk setini 25-18 kazanan Nevşehir Belediyespor, ikinci sette de üstünlüğünü koruyup, 25-22’lik skorla, setlerde durumu 2-0 yaptı.

Üçüncü sete daha istekli başlayan Edremit Belediyesi Altınolukspor, 7-4 öne geçmesine rağmen, üst üste verdiği sayılarla 9-7 geriye düşse de teknik molaya 12-9 önde girmeyi başardı. Mola dönüşünde skoru 16-10’a taşıyarak yakaladığı 6 sayılık avantajı, korumaya çalışan Körfezin Sultanları, farkın 1’e düşmesini engelleyemedi. Son bölümde daha dikkatli olan Balıkesir temsilcisi, seti 22-25 kazanıp, setlerde durumu 1-2 yaptı.

Karşılıklı sayılarla başlayan dördüncü sette teknik molaya 12-11 önde giren taraf, Nevşehir Belediyespor oldu. Teknik mola dönüşü üst üste sayılar kazanan Nevşehir ekibi, skoru 15-11 yaptı ve Edremit Belediyesi Altınolukspor mola aldı. 17-12’den sonra toparlanan Körfezin Sultanları, 19-19 eşitliği yakaladıktan sonra öne geçtiği seti 21-25 kazandı ve maçı tie-break setine taşıdı.

İlk dört setteki çekişmenin benzerine sahne olan tie-break setinde skoru 3-5 yaparak 2 sayılık avantaj yakalayan Balıkesir temsilcisi, 9-7 geriye düştüğü setin son bölümünde daha az hata yaptı. 22 Dakika süren tie-break setini 13-15 kazanan Edremit Belediyesi Altınolukspor, salonda 3-2 galip ayrıldı.

Böylece ikinci galibiyetini alan Edremit Belediyesi Altınolukspor, Yarın Final Etabı’nın son gününde bugün karşı karşıya geleceği Sigorta Shop Kalecik Belediyespor ile birlikte adını Final grubuna yazdırmayı başardı.

MAÇIN KÜNYESİ

HAKEMLER: Cihat Küçükboyacı, Melike Erol Özkan, Ali Delidağ, Adem Türkmen, M. Erhan Özsoy, Esra Kayrak, Volkan İnce

NEVŞEHİR BELEDİYESPOR: Cansın Sürgün, Merve Altın, Simay Gazi,İzel Kahraman, Bahar Ekinci, Damla Nur Aydın, Buse Dağdeviren, Romana Kriskova, Marie Alex Belanger, Dilan Yaşar, Gamze Korkmaz (L), Deniz Dülger (L)

EDREMİT BELEDİYESİ ALTINOLUKSPOR: Ayşe Mert, Ceyda Demirhan, Hilal Çakmak, Gamze Türk, Seda Menekşe, Fatma İklimya Demir, Silva Ramos de Oliveira, Buse Güncü, Buse Serbest, Ceyna Kahraman, Şule Yetimoğlu (L), Elif Nur Başaran (L)

SETLER: 25-18 (27 Dakika), 25-22 (32 Dakika), 22-25 (34 Dakika), 21-25 (34 Dakika), 13-15 (22 Dakika)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here