Makine Mühendislerinde Barsbey dönemi

0
86

Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Balıkesir Temsilciliğinin yürütme kurulunu yeniden belirledi. Balıkesir İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanlığına Bilal Barsbey getirildi.

Makine Mühendisleri Odası Balıkesir İl Temsilciliği Yürütme Kurulu yaptığı toplantıda Başkanlığa Bilal Barsbey’i getirdi. Yürütme Kurulu Mustafa Ömür Boyuer, İbrahim Ütkü, Mehmet Oral, Mustafa Kırgöz, Oytun Ergin ve Elif Çetin’den oluştu.

Yürütme Kurulu Başkanlığına seçilen Bilal Barsbey toplantı sonrası yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Memleketin içerisinde başta ekonomik ve siyasi durum olmak üzere bulunduğu zor durumlardan dolayı eğilim belirleme toplantısında Şube Başkanı Fikri Düşünceli’nin “Eski tecrübeli isimlerin ellerini, hatta başlarını taşın altına koyması gerektiği” konusunda ısrarcı isteği üzerine üç eski başkan yönetime aday olduk. Hiç bir komplekse kapılmadan ve sorgulamaya gerek duymadan bu yönetimi oluşturduk. Bu arada bizden önceki yönetime yaptıkları katkı ve kazanımlardan dolayı da teşekkür ediyoruz.

Ülkemizin kötü yönetilmesinden dolayı iç ve dış sorunlar büyüyerek devam etmektedir. Maalesef üzerimizde dolaşan kara bulutlara bir de pandemik salgın haline gelen Covid-19 virüsü eklenmiştir. Burada yeri gelmişken üyelerimizin, yakınlarının  ve tüm vatandaşlarımızın sağlık mensupları tarafından yapılan uyarıları dikkate almalarını ve hassasiyetle uymalarını istiyoruz. Ayrıca bu riskli şartlarda elinden geleni esirgemeyen sağlık çalışanlarına da minnettarlığımızı sunuyoruz. Tam bu noktada başta doktorlara ve diğer sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan, onları mevki baskısıyla tehdit eden magandalarında durumdan ders çıkarmalarını ve hatalarını tekrarlamamalarını  bekliyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here