Malzeme belli, yapacaklarımız belli

0
91

Kısıtlı oyuncu kadrosuyla sezonun ilk haftasında deplasmanda Adana Demirspor ile karşılaşacak olan Balıkesirspor, hazırlıklarını sürdürüyor. Sezonun ilk haftalarında zorlu maçlar oynayacaklarını belirten, kırmızı-beyazlı ekibin teknik patronu Ali Tandoğan, “Oynanmamış hiçbir maçın kaybedeni yoktur” diyerek, taraftarlardan destek istedi.

Yeni sezon öncesi iki etap halinde gerçekleştirilen Afyonkarahisar kampını tamamladıktan sonra Balıkesir’e dönerek, yarın oynanacak Adana Demirspor mücadelesinin hazırlıklarına hız veren Balıkesirspor’da transfer tahtasının açılabilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Alacaklı oyuncuların büyük çoğunluğundan muvafakatname alınmasına rağmen, henüz sorunu çözemeyen kırmızı-beyazlı yöneticiler diğer taraftan da transfer tahtasının açılması halinde takıma dahil edilmesi planlanan oyuncular ile görüşmelerini sürdürüyor.

Adana Demirspor deplasmanı öncesinde Balıkesirspor Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen kırmızı-beyazlı ekibin yeni teknik patronu Ali Tandoğan, kendilerini zorlu bir sezonun beklediğini dile getirdi.

“BU YAPIYI BİLEN İNSANIM”

Transfer yasağının devam ettiğini ancak tüm zorlukları şehrin birlik ve beraberlik içinde olmasıyla aşabileceklerini ifade eden Ali Tandoğan, “Balıkesirspor’da zor bir işe adım attık ama bugüne kadar çalıştırdığım takımlarda hep zorluklar içerisinde görev yaptım. Bu yapının da nasıl olduğunu çok iyi bilen insanlardan biriyim. Bu zorlukların nasıl atlatılacağını, bu durumlardaki olayların içerisindeki sakinliğin bizlere çok şeyler kazandırabileceğini biliyorum. Hem taraftarımızın hem basınımızın bu süreci iyi bilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“BALIKESİRSPOR BÜYÜK CAMİA”

Kırmızı-beyazlı camianın bu sıkıntıların üstesinden gelebilecek büyüklükte olduğunun altını çizen Tandoğan, “Sezon başlıyor. Transfer yasağımız var. Yönetimimiz bununla alakalı çaba içerisindeler. Biz de sözleşmeyi yaparken kendileri ile transferin açılması gerektiğiyle ilgili konuştuk. Ancak süreç ilerledikçe oyuncularla ve borçlarla ilgili sıkıntılar yaşanmaya başladı. Balıkesirspor büyük bir camia. Bunca zorluğu aştıktan sonra Balıkesirspor Kulübü’nü yarı yolda bırakmak bize yakışmaz. En kolayı buradan çekip gitmek olurdu. Bundan daha zor şartlarda çalışırken bile çalıştığımız kulübü bırakıp gitmedik” dedi.

YENİ SEZON KADROSU

Balıkesirspor’un yeni sezon kadrosunun son durumu hakkında bilgi veren Ali Tandoğan, “Şunu bilmenizi isterim ki ben her zaman gençlere ve yeniliklere önem veren bir adamım. Eski kafa bir adam değilim. İnşallah bugünleri atlatırız. Bunda herkesin desteğine ihtiyacımız var. Burada bizim yanımızda olup, olmayan insanları göreceğiz. Geçen yıl Balıkesirspor’da ilk 11 oynayan yaklaşık 11 oyuncu gitmiş.  Cüneyt Köz, Oğuz Yılmaz, Cumali Bişi, Bülent Cevahir, Nizamettin Çalışkan, Uğur Aygören, Mehmet Boztepe, Sedat Şahintürk, Muhammed Ali Doğan gibi isimler takımdan ayrıldı. Ön bölüm ve forvet hattımız yok. Alt yapıdan Alperen Erdinç, Oğuzhan Çapar, Serdar Güncü, Çağatay Vatan, Görkem Fidan, Celal Emir Dede, Rahmi Anıl Başaran, Emircan Çakır, Berkay Akyurt gibi isimler A Takım’da oynuyor. Böyle bir kadromuz var” dedi.

“İLK KEZ CİDDİ BİR MAÇA ÇIKACAKLAR”

Altyapıdan kazandırılan oyuncuların henüz yeterli seviyede olmadığını belirten Ali Tandoğan, “Bunları neden söylüyorum. Herkesin takımı sahiplenmesi gerekiyor. Çünkü bu çocukların çoğu ilk kez çok ciddi bir maça çıkacak. Hocalarımıza çok büyük saygımız var fakat altyapımızın daha iyi şartlarda ve iyi noktalarda çocuklarımızın yetiştirilmesi gerekiyor. Bu çocukların bize hazır halde gelmesi lazımken bizim topa nasıl vuracağını öğrettiğimiz oyuncular oldu. Ama bunun üstesinden geleceğiz” dedi.

“RAKİPLERLE AYNI ŞARTLARDA OLMAK İSTERDİK”

Transfer tahtasının açılması halinde takıma katılacak oyuncular kısa sürede takıma katkı sağlayamayacağını dile getiren Ali Tandoğan, “Gönül istiyor transferimiz açılsın. Ama açıldığında sırada bekleyen 10 tane oyuncu yok. Bunun bir fizyolojisi var. Gelen oyuncular takımından hazır gelirse çok ciddi rakamlara oynayacaktır. Ama sırada bekleyen oyuncular da idman yapmamıştır. Bunların bilinmesi lazım. Tahta açılırsa anlaşacağımız birkaç oyuncu var ama her şartta hem imkanda rakiplerle aynı şartlarda olmak isterdik. Biz altyapımızdan 5-6 oyuncuyla sahada mücadele edeceğiz” dedi.

“BAZEN İŞLER İSTEDİĞİNİZ GİBİ OLMUYOR”

Geçtiğimiz sezona tecrübeli oyuncular ile başlayan Balıkesirspor’un ilk 6 haftada zorlandığını hatırlatan Ali Tandoğan, “Geçen sezon 3 takım düştü. Elazığspor, Afjet Afyonspor ve Kardemir Karabükspor. Balıkesirspor geçen sezon ilk 6 maçta 6 puan almış ve giden oyuncuların tamamı varken. Ama şartlar gösteriyor ki bazen iyi bir takımınız olsa da işler istediğiniz gibi olmayabiliyor. Biz her türlü eleştiriye açığız. Bizi yıpratmayacak eleştireler olursa bizi mutlu eder. Çünkü malzememiz belli, yapacaklarımız belli” dedi.

Adana Demirspor karşılaşmasıyla birlikte zorlu bir sezona başlayacaklarını ifade eden Ali Tandoğan, “Bizim gideceğimiz Adana Demirspor’un kamp kadrosu 44 kişiydi ve hocaları ‘Benim 4 transfere daha ihtiyacım var’ dedi. Bakıyorsunuz Büyükşehir Belediye Erzurumspor Süper Lig’den düşmüş ama en iyi oyuncuları tutmuş, üzerine de takviye yapmış. Keza Altay, Ümraniyespor hepsi böyle. O yüzden ilk 4 haftamız çok zor geçecek. Kolay olmayacak. Ama biz elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

“ASLA SUÇLAMAYACAĞIZ”

Balıkesir’in desteğine, zamana ve motivasyona ihtiyaçları olduğunu belirten Ali Tandoğan, “Hayatta oynanmamış hiçbir maçın mağlubiyeti yoktur. Burada Balıkesir halkı belki de çok büyük oyuncu kazanacak. Zaman zaman kötü sonuçlar da alacağız. Ama biz oyuncularımızı asla suçlamayacağız. Onları daha fazla motive etmeye çalışacağız” dedi.

UMUT KIRTIL: GÖRÜŞMELERİMİZ SÜRÜYOR

Transfer tahtasındaki son durum ile bilgi veren Balıkesirspor Futbol Şube Sorumlusu Umut Kırtıl ise; “FIFA, transfer yasağımızı kaldırdı. Ancak transfer yapabilmek için alacağı olan yerli oyuncular ile uzlaşmamız da gerekiyor. Bu oyuncuların 5’inden muvafakatname aldık. Diğer oyuncularla görüşmelerimiz sürüyor” dedi.  İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here