Maske, mesafe ve hijyen

0
41

Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan başkanlığında; Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ve şube müdürlerinin katıldığı video konferans gerçekleştirildi. Toplantıda normalleşme sürecindeki spor tesislerinde yapılacak çalışmalar ve tedbirler değerlendirildi.

Türkiye’de koronavirüs sürecinde Mart ayında spor tesislerinde çalışmalara ara verilmişti. Ancak normalleşme sürecinde alınan yeni kararlarla spor tesisleri kademeli olarak kapılarını tekrar açıyor. Koronavirüs normalleşme sürecinde spor tesisleri kapılarını açarken Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı tesislerde de sporcular, aylar sonra ilk kez antrenmanlarına kontrollü olarak başladı.

Temas gerektirmeyen ve daha çok bireysel branşlarda başlatılan çalışmalar, antrenörler eşliğinde yapılabilecek.

Toplantıda, alınan tedbirlerin titizlikle uygulanacağının altını çizen Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, “Öncelikli olarak Olimpik, paralimpik ve lisanslı sporcular için belirli periyotlarla tesislerimizden faydalanabilecek. Bu kapsamda 18 yaş altı olan sporcuların İçişleri Bakanlığı tarafından izin verilen gün ve saatlerde spor yapacakları, 18 yaş üstü sporcuların belirlenen zamanlarda kademeli olarak tesisleri kullanılabilecek” dedi.

EN AZ 2 METRE MESAFE

Çalışmalara katılacak olanların kuralara uymasını isteyen Mehmet Baykan, “Tesislerimizde ‘Maske, Mesafe, Temizlik’ şartlarıyla koronavirüse karşı sıkı önlemler alındı. Tesis girişlerinde dezenfektan bulundurularak, sporcularımızın elektronik ateş ölçümü yapılacak. Antrenörlerin ve tesis çalışanların maske takması, sporcuların da antrenman anı hariç maskelerini takmaları, antrenör sporcu ve tesis çalışanları arasındaki en az 2 metre olarak fiziksel mesafenin korunması sağlanacak” dedi.

1 Haziran’da yeniden spor tesislerini kademeli olarak hizmete açtıklarını dile getiren Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, “Bu süreçte özel spor tesisleri sıkı bir şekilde denetlenerek, uyulması gereken kurallara riayet edilip edilmediği yönünden incelenecek. Gençlerimizle, sporcularımızla enerji ve motivasyonumuzu kaybetmeden yeni normalleşme sürecinde de çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

UZAKTAN ÇALIŞMALAR SÜRECEK

Online eğitim çalışmalarının devam edeceğini belirten Arıcıoğlu, “Pandemi sürecinde tesislerimizi kullanamayan sporcularımız evlerinde yaptıkları online antrenmanlarla çalışmalarını gerçekleştirdi. Antrenörlerimiz eşliğinde online eğitimler bir süre daha devam edecek. 18 yaş altı çocuk ve gençlerimiz için ise, sokağa çıkmalarına izin verilen Çarşamba ve Cuma günleri 14.00 ve 20.00 saatleri arasında özel alanlarda farklı etkinlikler gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here