Mehmetçiğe Selam

0
116

Balıkesirliler önceki akşam Türk Silahlı Kuvvetleri’nce yürütülen ‘Barış Pınarı Harekatı’na destek vermek için meydanları doldurup, yürüdü. Yürüyüşe katılanlar Mehmetçik için dua etti, kahramanları selamladı.

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek ve Türk Silahlı Kuvvetlerince yürütülen ‘Barış Pınarı Harekatı’na destek amacıyla Kuva-yi Milliye Platformu oluşturuldu.

Platformun ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin çağrılarının ardından binlerce Balıkesirli Milli Kuvvetler, Anafartalar ve Kızılay Caddeleri’nde terörü lanetleyerek yürüyüş yaptı. ‘Hepimiz Türkiyeyiz’ adıyla yapılan yürüyüşe Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İlter Kuş, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Sağlam, MHP İl Başkanı Ekrem Gökay Yüksel, İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna, Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı, belediye meclis üyeleri, belediye çalışanları, gaziler, şehit aileleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire müdürleri, vatandaşlar katıldı. Somalili göçmenler de ay-yıldızlı tişört ve şapkalarla yürüyüşe destek verdi.

7’DEN 70’E DESTEK

Yürüyüşün, Milli İrade Meydanı’nda son bulmasının ardından şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Meydanda Kuvayi Milliye Platformu adına konuşan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Balıkesir Şube Başkanı Haydar Filiz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınır güvenliğini sağlamak, bölgedeki tüm terör örgütlerinin varlığını sona erdirmek için başlattığı “Barış Pınarı Operasyonu’nu Balıkesir’deki tüm sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, sendikalar, dernekler ve yediden yetmişe tüm halkımız olarak sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

“TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOK!”

“Bu akşam burada ordumuza, askerimize tüm benliğimizle yanlarında olduğumuzu haykırmak için toplandık” diyen Filiz, Türk milletinin yeni bir sınavdan geçtiğini vurguladı.

Filiz, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Barış Pınarı operasyonun da bir kez daha anladık ki Türk’ün Türk’ten başka dostu yok. Avrupa da bizleri destekleyen tek devlet olan Atilla’nın torunları, Macaristan halkına selam olsun. Daha da burada adını sayamadığım bizleri destekleyen devletlere ve onların halklarına selam olsun. Türkiye olarak her zaman yanında olduğumuz Filistin ve Suudi Arabistan gibi bu Barış Pınarı operasyonuna karşı Birleşmiş Milletler ’de sessiz kalan, karşı imza verenlere ve sadece çıkarları olduğunda bize yaklaşan, işleri düştüğünde kendi çıkarları doğrultusunda bizden sadakat bekleyen devletlere de yazıklar olsun.Biz Türkler ordusu olan bir millet değil, Milleti olan bir orduyuz. Bütün Türkler bir ordu, katılmayan kaçaktır. Töremizde yazılı harpten kaçan alçaktır.”

Filiz, konuşmasını “Ne mutlu Türküm diyene” diyerek tamamladı. Konuşmanın ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti yapıldı. Protokol üyeleri halkı asker selamı ile selamladı. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here