Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce: Kendinizi padişah mı zannediyorsunuz?

0
86

Balıkesir’de vatandaşları ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edip basın mensuplarıyla buluşan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Bu aralar tutturmuşlar AKP’li yöneticiler tebdili kıyafetle geziyorlarmış. Siz kimsiniz, kendinizi padişah mı zannediyorsunuz da tebdili kıyafetle geziyorsunuz. Bence padişah zannediyorlar doğru da bir de milletten korkuyorlar. Milletten gelecek tepkiden korktukları için böyle geziyorlar, Çıkın yüreklice takın ampulü yakanıza, çıkın milletin içine” dedi.

Balıkesir’de esnaf ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda iktidarı eleştirdi.

İttifakların seçime yakın bir zamanda kurulmasının daha doğru olacağını belirten İnce, seçim yaklaşırken iktidarı düşürmek isteyen ittifaka katılabileceklerini ifade etti.

Türkiye’nin bağımsız bir devlet olmasına rağmen yargının bu bağımsızlığı elde edemediğini belirten Muharrem İnce, tarafsız yargı ile ülke ekonomisinin de iyileşeceğini kaydetti.

“TÜRKİYE, BÜYÜKELÇİLERDEN TALİMAT ALACAK ÜLKE DEĞİL”

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, “Türkiye bağımsız bir devlettir. Türkiye onurlu bir devlettir, başı dik bir devlettir. Türkiye başka ülkelerin büyükelçilerinden talimat alacak bir ülke değildir. Ama unutmamak gerekir ki yargı da bağımsız olmalıdır. Türkiye’nin bağımsız olması yetmez, Türkiye’nin yargısı da bağımsız olmalıdır. Sarayın yargı kolu olamaz. Şu andaki yargı sarayın yargı kolu. Kadın kolu, gençlik kolu gibi sarayın yargı kolu var.

Yargı demek yatırım demektir, iş demektir, aş demektir, refah demektir. Yargıçlar aşımıza, işimize karar veriyorlar. Yani Türkiye’yi yönetenler, siyasiler kötü yönetiyor ama yargıçlarda, hakimler, savcılar da ne yazık ki ekmeğimize, aşımıza, işimize zarar veriyorlar. Yani Türkiye yargısı güven vermediği için yatırımcı gelmiyor, para Türkiye’den kaçıyor, biz fakirleşiyoruz, insanlarımız işsiz kalıyor.

Türkiye’ye ültimatom veren bu büyükelçiler milletimiz bilmedir ki Erdoğan’a çalışıyorlar, Erdoğan’ın ekmeğine yağ sürüyorlar aslında. Erdoğan da milletimize dönüyor; ‘Bakın gördünüz mü yabancı büyükelçilerle muhalefet aynı tarafta’ diyor. Aslında gizliden gizliye Erdoğan’a çalışıyorlar. Memnunlar Türkiye’deki tek adam yönetiminden aslında bunlar. Biz bunu çözmeliyiz. Türkiye’nin yargısını çözmeden, yargının problemlerini çözmeden Türkiye’nin ekonomisini çözemeyiz” dedi.

“HER GÜN İĞNEDEN İPLİĞE ZAM GELİYOR”

Akaryakıt, doğalgaz ve gıda ürünlerine gelen zamları değerlendiren Memleket Partisi  Genel Başkanı Muharrem İnce, sözlerine şöyle devam etti: “Her gün zam geliyor. İğneden ipliğe, tepeden tırnağa zamla uyanıyoruz. Zamla yatıp zamla kalkıyoruz. Ücretliler eziliyor, çiftçi üretemiyor, emekli geçinemiyor, öğrenciler yurt bulamıyor. Emekliler aldıkları üç kuruş parayı işsiz çocuklarıyla paylaşıyorlar.

Bu aralar tutturmuşlar AKP’li yöneticiler tebdili kıyafetle geziyorlarmış. Siz kimsiniz, kendinizi padişah mı zannediyorsunuz da tebdili kıyafetle geziyorsunuz. Bence padişah zannediyorlar doğru da bir de milletten korkuyorlar. Milletten gelecek tepkiden korktukları için böyle geziyorlar, Çıkın yüreklice; takın ampulü yakanıza, çıkın milletin içine. Ben Ak Parti’nin şu ilçe, il başkanıyım, bu meclis üyesiyim, çıkın milletin içine sizi bir görsün. Millet bir derdini, içini döksün size. Saklanmayın, tebdili kıyafete gerek yok.”

“BİZ TÜRKİYE’Yİ YÖNETMEYE HAZIRIZ”

İttifaklara dahil olup olmayacakları sorusunu da yanıtlayan İnce, “İttifaklar ortada seçim yokken, 5 yıl sonrası için yapılmaz. O zaman birleştirsinler bu partiyi daha iyi. Sanki şey gibi amcaoğlu, dayıoğlu gibi oldu bütün partiler. Böyle bir şey olabilir mi, böyle parti olur mu? Birleştirin elektrik parası, su parası iki yerde ödemeyin bari. Sizin hiç mi iddianız yok, siz kendinize güvenemiyor musunuz? 8-10 kişi bir araya gelecekler Erdoğan’ı dövecekler, yenecekler. Sizin hiç kendinize güveniniz yok mu? Nasıl muhalefetsiniz siz? Toplanacaklar mahallenin çocukları, öbür mahallenin çocuklarını yenecekler. Böyle bir şey olur mu? Bir siyasi parti tek başına çıkar, ben hazırım der. Programım, tüzüğüm, kadrolarım, genel başkanım hazır der. Biz Türkiye’yi yönetmeye hazırız. Türkiye’de örgütleniyoruz. 54 ilde kurduk, herhalde bu hafta 55’nciyi kuracağız. İlçelerimizi kuruyoruz, hazırlanıyoruz.

İttifak yapmaz mısınız? Yaparız kardeşim. Seçime kalır üç ay, bakarız durumumuza 50+1 alamıyoruz biz de varız ittifakta deriz. Ne için varız ittifaka? Bu iktidarı göndermek için varız. Ama ittifak o zaman olur. Haftada bir gün bir araya geliyorlar. Birleştirin partileri İyihalk Partisi deyin, Milliyetçi Kalkınma Partisi deyin. Hatta 10-15 tanesinin baş harflerini koyun, birleştirin böyle yapın. Hani bu sistem koalisyonları bitirecekti? Başkanlık sistemini getirirken millete koalisyonları bitireceğiz dediler. Koalisyonlar seçimden sonra oluyordu, şimdi seçimden önce oluyor. Biz tabi ki bir ittifakın içinde yer alırız. Bu iktidarı gönderecek bir ittifakın içinde yer alırız. Ama bunu seçim döneminde konuşuruz. Biz şu anda son ana kadar tek başına iktidar olacakmış gibi, 50+1 alacakmış gibi çalışacağız” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here