Menteşspor’dan İstanbul çıkarması

0
365

Futbol altyapı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken Balıkesir Menteşspor U12 ve U16 takımları, Beşiktaş ve Fenerbahçe ile karşı karşıya gelerek, tecrübe edindi.

Balıkesir Menteşespor U16 Takımı, Fenerbahçe Altyapı Koordinatörlüğü aracılığı ile Zeki Gürbulak tarafından Fenerbahçe U16 Takımı ile hazırlık maçı oynamak üzere İstanbul Fenerbahçe Dereağzı Tesisleri’ne davet edildi.

Aynı gün için Beşiktaş Alt Yapı Koordinatörlüğü aracılığı ile Squat ekip Şefi Caner Kaya’dan da Beşiktaş U12 takımı ile hazırlık maçı oynanmak üzere Beşiktaş Fulya Tesisleri’ne davet alan Balıkesir Menteşspor, iki takımla İstanbul’a hareket etti.

İlk olarak Fenerbahçe Dereağzı Tesisleri’nde Fenerbahçe U16 Takımı ile hazırlık karşılaşması oynayan sarı-lacivertliler, daha sonra Beşiktaş Fulya Tesisleri’ne geçti. Beşiktaş U12 ve Balıkesir Menteşspor U12 takımları arasında oynanan hazırlık karşılaşmasıyla günün programı tamamlandı.

Her iki karşılaşma öncesi ve esnasında ev sahibi ekiplerin teknik heyetlerinin ilgi ve alakasından ziyadesiyle memnun olan Balıkesir Menteşspor, oyuncularının performansı ile de göz doldurdu.

Fenerbahçe Altyapı ekibinden Zeki Gürbulak ve Beşiktaş Altyapı ekibinden Sead Haliagic, Zeki Tahmazoğlu, Caner Kaya ve Ali Çebi, sarı-lacivertli genç oyuncular ile yakından ilgilendi. Değerlendirme sonucunda Balıkesir Menteşspor’un 3 oyuncusu Haziran ayında yapılacak 5 günlük kampa davet edildi.

Her iki karşılaşmanın da kendileri için iyi bir deneyim olduğunu dile getiren Balıkesir Menteşspor Başkanı Erol Menteş, “Türkiye’ye mal olmuş iki büyük takımımızın bizi davet etmesi ve bize yakın ilgi göstermeleri, hem sporcularımızı, hem teknik heyetimizi, hem de bizleri ziyadesiyle memnun etti. Büyük olmak böyle bir şey dedik” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here