Merkez Hakem Kurulu Klasman Listelerini Açıkladı

0
168

Türkiye Futbol Federasyonu, 2021-2021 Sezonu’nda profesyonel liglerde görev yapacak klasman hakemleri ve gözlemcilerini açıkladı. Balıkesirli 30 hakem ve 16 gözlemcinin yer aldığı listede Oğuzhan Çakır’ın A Klasman Hakemi kadrosuna yükselmesi dikkat çekerken, geçtiğimiz sezon Balıkesirspor maçlarında hatalı kararlar veren Utku Tunavelioğlu ve Mehmet Ali Akkor, pozisyonlarını korudu.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 01.07.2021 tarihli toplantısında Merkez Hakem Kurulu Talimatı’nda değişiklik yapılmasına karar verdi.

Değişiklikle, klasman hakemlerinin unvanları; Süper Lig Hakemi, Video Yardımcı Hakem, Süper Lig Yardımcı Hakemi, A Klasman Hakemi, A Klasman Yardımcı Hakemi, B Klasman Hakemi, B Klasman Yardımcı Hakemi, C Klasman Hakemi, C Klasman Yardımcı Hakemi, Kadın Bölgesel Hakem, Kadın Bölgesel Yardımcı Hakem, Bölgesel Hakem ve Bölgesel Yardımcı Hakem olarak belirlendi.

MHK Talimatı’ndaki değişiklikler doğrultusunda Merkez Hakem Kurulu, 2021-2022 sezonunda görev yapacak hakem ve gözlemcileri açıkladı.

TUNAVELİOĞLU VE AKKOR, CAN YAKMAYA DEVAM EDECEK!

Geçtiğimiz sezon Balıkesirspor’un Samsunspor ve Adana Demirspor ile karşılaştığı maçlarda verdikleri saçma sapan ofsayt kararları ile tüm spor kamuoyunun tepkisini çeken Ankara Bölgesi Hakemi Utku Tunavelioğlu ve Tekirdağ Bölgesi Hakemi Mehmet Ali Akkor, yeni sezonda da A Klasman Yardımcı Hakem kadrosunda yer alarak, takımların canını yakmaya devam edecek.

Süper Lig Hakemi olmayan Balıkesir’i profesyonel liglerde temsil edecek klasman hakem ve gözlemcileri ise şöyle:

Süper Lig Yardımcı Hakemi: Bilal Gölen

A Klasman Hakemi: Oğuzhan Çakır

B Klasman Hakemi: Adnan Deniz Kayatepe

B Klasman Yardımcı Hakemleri: Enes Biroğlu, Hasan Cebeci, Mert Baykal, Sabri Öğe

C Klasman Hakemleri: Ahmet Balkan, Talha Öztürk

C Klasman Yardımcı Hakemleri: Hasan Hüseyin Yazıcılar, Mutlu Çiğdem, Turhan Akbaş, Volkan Esen

Kadın Bölgesel Hakem: Zeynep İrem Sengir

Kadın Bölgesel Yardımcı Hakemler: Aylin Özçelik, Melis Ceyda Güzel, Yeliz Yıldız

Bölgesel Hakemler: Berkay Ağış, Emre Küçük, Ezel Arda Meral, Muhammed Taha Onat

Bölgesel Yardımcı Hakemler: Alper Çakır, Ardahan Işık, Aydın Baran Tek, Beytullah Demirer, Emre Ergün, Fırat Can, İsa Sütçü, Kadir Devrim, Mehmet Burak Duran

Süper Lig Gözlemcisi: Aytekin Durmaz

B Klasman Gözlemcileri: Mehmet Özkan, Mustafa Işıktaş, Sacit Keşkek, Yavuz Çetin

C Klasman Gözlemcileri: Ahmet Ayaz, Muzaffer Kaşıkçı

Bölgesel Gözlemciler: Ahmet Karaduman, Ayhan Endar, Emrah Yılmaz, Hakan Kabak, Hakan Semerci, Hüseyin Kocadağlı, Mehmet Koçaş, Murat Orhan, Serkan Gündoğan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here